DE LEKKERSTE Z I J N G E M A A K T Welke ragout kiest u met de feestdagen: zalm, kreeft, kaas met noten of kip in rode wijn? Aan u de keus, want deze culinaire ragouts zijn nu van het AH merk verkrijgbaar. Ragouts worden steeds populairder Topkok van 'De Walvis' enthousiast AH werkt voortdurend aan verbetering en uitbreiding van het assordment. Smaken ver- anderen nu eenmaal en bovendien gaan de culinaire ontwikkelingen snel. Dat hou- den we allemaal bij, maar lie- ver nog lopen we voorop. Denk aan onze culinaire soe- pen eind vorig jaar, die onmiddellijk aansloegen en waarvan het assordment onlangs nog werd uitgebreid. Dit jaar trekt AH die lijn door met culinaire ragouts van het eigen merk en met fonds, waarover u op de volgende bladzijde meer kunt lezen. Uit eigen onderzoek - en uit de verkoopcijfers - weten we dat de traditionele ragouts enorm populair zijn. Bij rijst, bij de broodmaaltijd of als tussendoortje. En in toene- mende mate ook als voorge- recht, geserveerd in pasteibak- jes van bladerdeeg. Of in mini-pasteibakjes, als borrel- hapje. Op dat spoor zijn we verder gaan denken en daarbij hebben we nieuwe smaken op ragoutgebied gezocht. Uit de proefkeuken van onze leve- rancier, die ook onze culinaire soepen en fonds maakt, kwa- men tenslotte vier ragouts die totaal nieuw zijn, want ze zijn opgebouwd uit ingredienten die nog niet eerder de basis vormden voor kant-en-klare ragouts: zalm, kreeft, kaas met noten en kip in rode wijn. Kant-en-klaar! U hoeft de inhoud van het blikje alleen maar even te verwarmen. Met deze vier nieuwe produk- ten gingen we op toernee door Nederland met als resultaat dat ze ongelooflijk hoge cijfers kregen. Acht van de tien proe- vers vonden de ragouts bijzon- der en verfijnd, wilden ze onmiddellijk kopen en zouden ze beslist aan gasten voorzet- ten. Goed bekeken, want zelf ragout maken kost behoorlijk veel tijd en wie gasten krijgt - al dan niet onverwacht - tovert met zo'n culinaire ragout van AH in een omme- zien een verrassend voorge- recht tevoorschijn. Aan de ragouts zijn geen kleur- of sroaakstoffen of conserveer- middelen toegevoegd. We nemen ze stuk voor stuk onder de loep, met commen- taar van een van Nederlands beste chef-koks, die mede aan de wieg stond van deze nieu we produkten: Jan Kuiper van Alliance-restaurant 'De Hoop op d'Swarte Walvis' (kortweg 'De Walvis') aan de Zaanse Schans (den Michelin-ster). Als hij het eindresultaat proeft, is hij enthousiast over het werk dat verricht is: 'Er is duidelijk naar andere smaken gestreefd en daar is men in geslaagd. Heel verrassend. Nu eens geen variaties op het tra ditionele trio kip-kalf-cham- pignon, maar echt iets nieuws op ragoutgebied. Ze zijn soli- de, stevig van inhoud. En zui- ver van samenstelling. Zelf maak ik ragouts iets dunner, maar in een restaurant ligt dat anders. Deze ragouts zijn alle vier zeer geschikt voor pastei- tjes, maar ik zie ook andere mogelijkheden.' Zalm (basis: visbouillon, zalm en scholfilet) Kuiper: 'Deze ragout is goed gevuld met flinke stukken zalm. Het lijkt me Iekker om er een stokbrood mee te vul- len of pistolets. Takje dille erbij, schijfje citroen en je hebt een uitstekend lunchge- recht. En als je deze ragout verdunt met wat room heb je een prima saus voor pasta als voor- of tussengerecht.' Kreeft (basis: visbouillon, kreeft, scholfilet en cognac) Kuiper: 'Deze ragout, waarin je de kreeft duidelijk proeft, zal vooral in pasteibakjes gebruikt worden, als voorge- recht of als borrelhapje. Maar ook deze is zeer geschikt als pastasaus. Even verdunnen met room, misschien nog een druppeltje cognac erbij.' Kaas met noten (basis: rund- vleesbouillon, Emmenthaler, pijnboompitten, pinda's en room) Kuiper: 'Ik vind het knap om zo'n ragout te maken voor zo'n lage prijs; dat geldt overi- gens voor alle vier. De balans 30 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 30