BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN DECEMBER 1992 Wijnaanbieding: zes halen, vijf betalen Natriumarme vleeswaren Slagroombonbons met vruchtenvulling Kerststollen in soorten en maten Het is verstandig om in de week van 7 de- cember tot en met 12 december aivast uw wijn voor de kerst aan te schaffen. AH heeft in die week namelijk voor een zevental kwaliteitswijnen uit bekende wijnbouwgebie- den uit Frankrijk en Spanje een leuke actie van zes flessen (a 0,75 liter) van dezelfde soort ha len, vijf flessen betalen. Maak uw keuze uit de volgende wijnen: Beamonte Reserva 1987 (6flessen van f59,70 voor f 49,75*) Navarra mag tot de betere wijnbouwgebieden in Spanje gerekend worden. Deze Reserva is een mooie afgeronde wijn met een licht vanil- le accent. Past bij rode vleessoorten en een kaasplateau. Chateau Les Tourelles 1991 6 flessen van f 59,70 voor f 49,75*) Een kwalitatief betere wijn uit het Medoc- gebied van de Bordeaux. Het is een soepele, traditionele Cru Bourgeois, die weinig tannine bevat en daarom nu al een goede begeleider vanhetkerstdineris. Domaine Sainte Eulalie 1991 (6 flessen van f 53,70 voor f 44,75 Een voile, droge rode wijn, die kwalitatief niet onderdoet voor wijnen uit de Bordeaux en ook een beperkte rijping op vat ondergaat Chateau des Hautes Ribes 1991 (6flessen van f59,70 voor f 49,75*) Naast Chateauneuf-du-Pape en Gigondas heeft sinds kort ook Vacqueyras in het zuide- lijk deel van de Cotes du Rhone een eigen ap pellation. Een interresant laag geprijsde wijn met een fruitig, soepel karakter en een ffis ac cent Muscadet de Sevre et Maine sur lie 1991 (6 flessen van f 53,70 voor f 44,75*) De beste kwaliteit Muscadet komt uit het dis trict Sevre et Maine. 'Sur lie' is een speciale kwaliteit, waarbij de wijn geuriger en frisser is dan de gewone Muscadet. Deze wijn past goed bij mosselen en andere 'fruits de mer'. Pouilly-Fume Jean Dumont 1991 (Sflessenvan f 101,70 voor f 84,75*) De Pouilly Fume, afkomstig van de Oost-Loi- re, wordt gemaakt van de Sauvignondruif en is licht van kleur met een zweem groen. De wijn heeft nogal wat zuur en iets van pittig fruit en is een perfecte begeleider van vis en schaal- dieren, maar ook van gevogelte, kalfsvlees en varkensvlees. Fleurie Joseph Boudry 1991 6 flessen van f 71,70 voor f 59,75 Een wijn een met een soepele, fruitige smaak uit het Beaujolais-gebied. De Fleurie is een van de tien Crus du Beaujolais-wijnen, wat be- tekent dat hij tot de beste uit dit gebied be- hoort. Zolang de voorraad strekt. Yoor iedereen die moet oppassen met zout zijn er de natriumarme vleeswaren van Nistria, waaraan geen zout of vervangingsmiddel is toegevoegd. Het assortment bestaat uit Runderrookvlees na triumarm, Cervelaatworst na triumarm en sinds kort ook Bacon natriumarm. Deze na triumarme bacon vervangt de Lachsschinken natrium- arm. De natriumarme vlees waren van Nistria zijn ook gluten- en lactosevrij. De run derrookvlees bevat weinig vet. De handige zuurstof- arme verpakking bevat 55 a 60 gram. Nistria Runderrookvlees, Cervelaatworst of Bacon natriumarm, pakje ca. 55 G Nieuw zijn de Roomvruchtenbonbons van Wijnand van Doesburg. Deze bonbons zijn gevuld met slagroom en een laagje vruch- tenpuree. Er zijn zes smaken: kersen, abriko- zen, aardbei, ananas, bosbessen en frambo- zen-bessen. In elk doosje van 200 gram zit een assortment van deze smaken. Wijnand van Doesburg Roomvruchtenbonbons, doosje 200 G Natuurlijk kunt u bij AH ook terecht voor uw kerststol. Er is keus uit ver- schillende soorten. De mini- stollen van 100 gram (gevuld met banketspijs, rozijnen en stukjes sukade) liggen al be gin december in de winkel. De week voor kerst komen de echte kerststollen: de AH Kerststol van 500 en 1000 gram gevuld met banketspijs, rozijnen, sukade en geconfij- te vruchtjes en de AH Kerst stol de luxe gevuld met aman- delspijs, rozijnen, geconfijte vruchtjes, amandelen en ha- zelnoten en gegarneerd met amandelschaafsel. Nieuw dit jaar is de AH Schwarzwalder kirschstol van 500 gram. Deze stol is bruin van binnen om- dat er cacaopoeder door het deeg verwerkt is. De stol is gevuld met amandelspijs, rozijnen, hele rode bigar- reaux en chocoladedruppels en gegarneerd met poeder- suiker en amandelschaafsel. De kerststollen en de Schwarz- walderkirschstol zijn in een plastic zak met een zakje poe- dersuiker verpakt in luxe ko- kerdozen. Dit jaar is voor een kokerdoos gekozen in plaats voor een doos met een dek- sel, omdat zo minder verpak- kingsmateriaal gebruikt wordt Ministql, 100 g, AH Kerststol, 500 en 1000 o, AH Kerststol de luxe, 1000 g. AH Schwarz walder kirschstol, 500 G AH ACTUEEL11

Allerhande | 1992 | | pagina 143