Geeft het parfum- lampje van AH een geur af? Waarom mag AH Culinaire Broccoli-roomsoep niet koken? Is Surinaamse rijst Hoeveel gram ook gesehikt voor gedroogde gist is rijstepap? gedjk aan verse gist? lijk wel minder zijn geworden. Het is niet verplicht een houd- baarheidsdatum op een fles advocaat te plaatsen, omdat advocaat 15% alcohol bevat en daardoor lang houdbaar is. Voor de koelkast heb ik een lampje van 15 Watt gekocht. Op de verpakking stoat dat het een parfumlampje is. Betekent ■dit dat het lampje een lucBtje afeeeft? MEVR. V.A. TEE. Nee, het parfumlampje geeft geen geur af. De naam duidt op de vorm en het gebruik van het lampje in het verleden. De vorm van de huidige parfumlampjes bestaat al heel lang. In het verle den hadden deze lampjes een kuiltje op de kopkant en in dit kuiltje deed men een paar drup- peltjes parfum. Wanneer de lamp brandde en warm werd, ver- dampte de parfum en verspreid- de zo een geur door de kamer. Eigenlijk dus net zoiets als onze moderne luchtverfrissers. De naam 'parfumlampje' wordt nog steeds gebruikt voor dit model, maar met het verdwijnen van de specifieke toepassing werd het kuiltje overbodig en is dus ver- dwenen. De Culinaire Broccoli-roomsoep van AH verwarm ik altijd in de magnetron. Volgens de gebruiksaanwijzing mag deze soep niet koken, wat in de mag netron moeilijk is te zien. Is het erg als de soep toch gekookt heeft DHR.A. TES. De Culinaire Broccoli-roomsoep is een kant-en-klaar produkt en behoeft alleen nog te worden verwarmd. Als de soep aan de kook wordt gebracht, wordt de soep dun en verliest het zijn romige steuctuur. Bovendien gaat er veel van de fijne smaak verloren en dat zou jammer zijn. Dit geldt in principe voor alle gebonden soepen. Voor een goed resultaat raden wij u aan de gebruiksaanwijzing op de ver pakking te volgen en de soep in een pannetje te verwarmen. We eten ter afwisseling regelma- tiggerechten met rijst. Wat opvalt is degrote keuze in rijst, zoals gebroken korrel, hele kor- rel, zilvervlies etc. Ik gebruik zelf altijd Surinaamse rijst. Als ik rijstepap toil maken, moet ik de rijst dan opzetten met melk en gewoon longer laten koken MEVR. P.. TER. Surinaamse rijst heeft een grate, lange korrel en is droogkokend. Dat maakt deze rijst gesehikt voor hartige rijstgerechten, zoals nasi goreng. Voor rijstepap wordt rijst gebruikt met een klei- ne ronde korrel. Tijdens het koken geven deze rijstkorrels hun zetmeel af aan het kook- vocht, waardoor een dikke pap ontstaat. Voor dit gerecht heeft Albert Heijn speciaal papkokende rijst in het assortiment. Dit jaarga ik voor het eerst oliebollen bakken. Het valt me op dat in elk recept wordt gewerkt met verse gist. Ik heb nog zakjes gedroogde gist in huis. Kunt u me zeggen hoe de verhouding is tussen gedroogde gist en verse gist? MEVR. Z. TEM. Voor het vervangen van verse gist door gedroogde gist is de vuistregel dat 25 gram verse gist gelijk staat aan een zakje droge gist van zeven gram. Wij wensen u veel succes bij het bakken van uw eerste oliebollen.

Allerhande | 1992 | | pagina 127