SPRANKELENDE V O O R D E FEESTDAGEN Geen feestelijker begin van het kerstdiner dan met een lekkere cocktail. Maar ook tussen de gerechten door kunt u genieten van een lekker drankje. Naar wens met of zonder alcohol. coc Champagne- cocktail Een cocktail is een drankje dat bestaat uit een of meer soorten gedistilleerde dranken, gemengd met onder andere vruchtesap, kruidenelixer, vruchtenpuree, room enzovoort. Een cocktail wordt meestal als aperitief, dus als eetlustopwekkend drankje voor de maaltijd gedronken. Een cocktail kan in een cocktail- shaker geshaked worden; het heet dan een 'shake'. Als de drank niet geshaked maar geroerd wordt, is het een zoge- naamde 'stir1. Cocktails worden in cocktailglazen geschonken. Een longdrink wordt ook van verschillende soorten drank en 120 AllerHande vruchtesappen gemaakt, maar wordt aangelengd met sodawa- ter, vruchtesap, frisdrank of mousserende wijn. Longdrinks worden in hoge glazen geschon ken en kunnen als aperitief wor den gedronken. De hiernaast afgebeelde champagne-cocktails zitten eigenlijk een beetje tussen een cocktail en een longdrink in. Hoe u het ook noemt, het zijn in ieder geval verrukkelijke feestelij- ke aperitief-drankjes. Een spoom is een drankje dat bestaat uit een bolletje sorbetijs waarop Champagne of een mousserende wijn wordt geschonken. Een spoom is een soort tussengerecht. Het is bedoeld als opfrissertje tussen de gangen door. U geeft het tus sen het laatste voorgerecht en het hoofdgerecht. Tijdens een uitgebreid feesteLjk etentje, zoals een kerstdiner, is het pret- tig om de spoom niet aan tafel maar ergens anders in de kamer of in huis te serveren. Uw gasten kunnen dan even de benen strek- ken en u hebt tijd om de tafel ongestoord voor de volgende gang in orde te n aken. Tegelij- kertijd is het een mooi moment om, als u dat wilt, plaats te laten wis de gasten van Appel-aperitief met kaneel

Allerhande | 1992 | | pagina 120