Nieuw: Het Vleesvariatieboek van Albert Heijn Niet bakken in halvarine Wat is reducer en? TEST UW KOOKKENNIS Wild heeft een heel specifieke, kruidige smaak. Hier passen dus karakteristieke kruiden bij. Klassieke kruiden zoals peperkorrels, jeneverbessen en laurier geven een perfecte smaak aan wild. Maar wat dacht u van ketoembar bij eendeborst, rozemarijnnaald- jes bij haze- en konijnebout... en pimentkorrels (ook wel 'allspice' genoemd) bij haze- rugfilet? Voeg nooit teveel kruiden toe, omdat ze de typi- sche wildsmaak zouden kun- nen verdringen. Halvarine bevat, in tegenstelling tot gewone margarine, half zoveel vet en bestaat voor een groot deel uit water (60%). Zou u viees bakken in halvarine, dan verdampt allereerst de hoeveelheid water, wat een enorm gespetter geeft, en vervol- gens heeft u twee keer zoveel halvarine nodig om de beno- digde hoeveelheid vet te krijgen. Vanaf deze maand is bij AH een bij- zonder boek verkrijgbaar: 'Het Vleesvariatieboek' met als ondertitel 'Lekkere recepten en uitgebreide informatie over vlees van AH'. Dit 300 bladzijden tellende kookboek vertelt u alles over vlees. Bovendien wordt op een heel originele manier in afeonderlijke hoofdstukken zeer veel informatie over de talloze berei- dingswijzen van vlees gegeven. Elk hoofdstuk wordt voorafgegaan door een aantal basis kooktechnieken die stap voor stap worden uitgelegd. De prijs van dit prachtige kookboek met harde kaft en veel foto's is 19,95. Een origineel en praktisch kookboek om iemand (of uzelf) cadeau te geven. Zolang de voorraad strekt. raakt. Breng het water aan de kook en zet het mandje in de pan. Stoom de ingredienten met de deksel op de pan gaar. Een voordeel van stomen is, behalve optimaal behoud van vitamines en mineralen, dat de ingredienten niet kunnen aanbranden. Stoommandjes zijn verkrijgbaar bij goed gesorteerde huishoudelijke artikelenzaken. Prijs ca. 8,00. Antwoordmogelijkheden O Het helder maken van een vloeistof, bijvoorbeeld bouillon. Q Het laten inkoken van een vloeistof door vocht te laten verdampen. 0 Het onder toevoeging van een vloeistof losroeren van aangebakken vleessappen. (Opiossingop bladzijcU 122.) AllerHande 7

Allerhande | 1992 | | pagina 7