Grey Poupon. Mosterd voor fljnproevers. Mosrj NETTO CULINAIR TE PROEVEN Mosterd voor de maaltiid LONGVIC-I Met mosterd kunt u veel meer doen dan alteen maar een blokje kaas of een bitterbal versieren. Met mosterd kunt u ook heel lekker en apart koken. Want de Gcbonden Mosterdsoep van een gerenom- meerd restaurant kan natuurlijk ook bij u thuis op de kaart prijken. Probeert u het maar eens, het is heel gemakkelijk. Maak een blanke saus - in vakkringen heet dat een roux - van 40 gram gesmolten boter en 40 gram bloem. Voeg hieraan een liter, liefst zelfgetrokken, bouillon toe. Laat het geheel al roerend even zachtjes doorkoken. Roer er dan vier eetlepels Grey Poupon Dijon-mosterd doorheen. Maak de soep af met 1 deciliter room en ser- veer'm met warm, knapperig stokbrood. Reken maar dat u complimenten krijgt. Recept: Joop Fagel Imp. BOAS BV, Zoelermeer. rijst o M GEVULDE RIJSTROLLETJES (voorgerecht, 4 personen) 200 g paprijst, 1/2 theelepel zout, 2 eetlepels droge sherry, 1/2 dl azijn, IV2 eetlepel suiker, 2 struiken paksoi (a ca. 750 g), 2 kleine eieren, 1 eetlepel melk, 1/2 eetlepel boter of margarine, komkommer (ca. 75 g), 50 g gerookte zalm, dl sojasaus, 2 sprietjes bieslook, 1 theelepel groene mosterd 2 eetlepels zure room, keukenpapier Voorbereiden: Rijst wassen. In pan doen: rijst, zout, 1 eetle pel sherry en 2 dl water. Aan de kook brengen en in ca. 20 minuten, met deksel op pan, zachtjes gaar koken. Azijn en suiker erdoor scheppen. Laten afkoelen. Intussen van paksoi stronken afsnijden. 12 Mooie bladeren uitzoeken (rest wordt niet gebruikt). Bladeren voor- zichtig wassen en harde ner- ven eruit snijden. In pan ruim water met zout aan de kook brengen. Paksoibladeren ca. 1 minuut koken. Met schuim- spaan bladeren uit pan nemen en in vergiet laten uitlekken. In kom eieren met melk los- kloppen. In koekepan boter smelten. Ei erin schenken. Op laag vuur bakken tot boven- kant droog is. Omelet keren en andere kant nog ca. 2 minuten bakken. Uit pan op bord laten glijden. lets laten afkoelen en in reepjes snijden. Komkommer goed wassen en overlangs halveren. Zaadlijst verwijderen. Helften over- dwars in reepjes snijden. Zalm in reepjes snijden. Paksoibla deren op aanrecht uitspreiden en voorzichtig droogdeppen met keukenpapier. Midden op ieder blad, over breedte, 1 'reep' rijst platdrukken. Op 4 bladeren, in lengte, omelet- reepjes leggen. Op andere 4 bladeren, in breedte, kom- kommerreepjes leggen en op laatste 4 bladeren, in lengte, zalmreepjes leggen. Bladeren oprollen, aan korte zijde bij nerf beginnen. Uiteinden schuin afsnijden. Tot gebruik afgedekt in koelkast bewaren. In kommetje sojasaus, rest van sherry en 1 eedepel water door elkaar roeren. Bieslook erboven fijnknippen. In ander kommetje mosterd en zure room door elkaar roeren. Bereiden: Rijstrolletjes elk met scherp (natgemaakt) mes in 4 stukjes snijden. Op vier bordjes van elk soort 4 stukjes leggen. Sausjes nogmaals doorroeren en apart erbij geven. Voorbereiden: ca. 55 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 3,25 Bevat per eenpersoonsportie: 290 Calorieen vet 6g- eituit 11 g- koolhydraten 46g AllerHande 21

Allerhande | 1992 | | pagina 21