1 En extra brede foto's met de Kodak panorama-camera, nu voor een smal prijsje Tavatjz&A r r- Hoe kunje het bakje van AH Huistraiteur- gerechten het y* 1 beste openen? Waarom zit er een vliesje om kiprollade? Hoe kan wijn het beste worden bewaard? idee van Albert Heijn om toiletrollen te maken met twee maal zoveel velletjes per rol. De rol gaat natuurlijk ook twee maal zo lang mee, dus hoefje minder vaak een nieuwe rol op te hangen. Ook'ivordt er zo minder verpakkingsmateriaal gebruikt en dat vind ik weer goed voor het milieu. Maar er zit een nadeel aan de maxi-rol. Het papier scheurt te gemakke- lijk afen aan het begin heb ik telkens maar ten of een paar velletjes in mijn hand. Kunt u hier iets aan doen? DHR. H. teB. TEH.. Het is waar dat (in het be velletjes van de maxi-rofte gemakkelijk op'de perforatie los- lieten. De grotere rol biedt namelijk meer weerstand dan een kleinere rol wanneer eraan wordt getrokken. We hebben het probleem onderkend en inmid- dels opgelost door de perforatie aan te passen. De velletjes zullen nu niet meer al te snel afscheu- ren. Mijn man en ik zijn vaste gebruikers van maaltijden van de AH Huistraiteur, die we altijd opwarmen in de magne tron. Over de kwaliteit hebben we geen klagen, wel hebben we een probleem bij het openen tak dle verpakking. Bij het ope nen komt er behoorlijk wat stoom vrij, die tegenje hand aankomt. Hoe kunnen we dit voorkomen? MEVR. R. v.d. B. TE P. Wanneer u het bakje van de AH Huistraiteur-maaltijd in de mag netron plaatst, moet u vooraf enkele gaatjes in het deksel prik- ken. Als u het bakje uit de mag netron haalt, moet u het ca. 1 minuut laten staan, met een scherp mesje langs de randen opensnijden en het folie verwijde- ren (doe dit wel voorzichtig in verband met de hitte). Bij AH Huistraiteur-dagschotels gaat het iets anders. Pas wanneer u de dagschotel uit de magneton haalt, kunt u het beste met een vork een paar gaatjes in het dek sel prikken, zodat er alvast wat stoom kan ontsnappen. Hierna kunt u het folie verwijderen door aan het daarvoor bestemde lipje te trekken. Om de kiprollade zit een vlies je. Ik zou graag van u willen weten, waaruit dit vliesje bestaat en waarom het erom- heen zit. MEVR. N. TEA. Het vliesje is van eiwit gemaakt en zorgt ervoor dat het netje om de rollade na het bakken gemak kelijk kan worden verwijderd, zonder het door u zo zorgvuldig mooi bruin verkregen korstje mee te trekken. Zo serveert u een rollade met een mooi korstje eromheen. Ik ben door dejaren been wijn steeds lekkerder gaan vinden en ben nu van plan een voorraadje aan te leggen. Hoe kan ik de wijn het beste opslaan: staand, liggend, koud ofjuist op kamertemperatuur? Ik heb geen kelder onder mijn huis, van- daar deze vragen. MEVR. T.S. TE U. Een kelder is meestal ideaal voor het bewaren van wijn, maar ook als u geen kelder hebt kunt u wijn opslaan. U kunt er een plekje voor zoeken waar de wijn in elk geval kan liggen, zodat de kurk goed nat blijft. Een droge kurk sluit minder goed af, zodat de kans bestaat, dat er zuurstof bij de wijn komt en de wijn daar- door bederft. De wijn moet don- ker en trillingsvrij worden opge- slagen en de temperatuur dient min of meer constant te zijn, liefst op ca. 10 tot 12 °C. In een koele ruimte ontwikkeld wijn zich langzamer, dan in een warme ruimte. Een meterkast of een gangkast kunnen heel goed die- nen als 'wijnkelder1. Belangrijk is dat de flessen niet steeds wor den verschoven als u iets uit de kast moet pakken. H F II Spaar de actieiabels van Apericube Cocktailblokjes of de labels van Mini La vache qui rit. U betaalt dan voor de Kodak Fun panorama- camera geen 24,50 maar bij I label 14,50, bij 2 labels 12,50 ■x N en bij 3 labels slechts j 10,00. Stuur 12 of 3 (actie-) labels x 0n 6en vo"ec"® mgsvu'd6 Giro- of Eurobetaalkaart (inch pasnummer) voor het juiste bedrag naar: Beldis, Industrieweg 21, 3401 MA IJsselstein. U ontvangt dan binnen 3 weken uw Kodak Fun panorama- camera thuis. AllerHande 119

Allerhande | 1992 | | pagina 119