Breeduit de franse van La qui rit V R A A G EN ANTWOORD IbioKg Waarom zit er citroenzuur in gehakt Hoe wordt zuur- kool gemaakt Waarom scheuren Maxi-rollen toiletpapier zo gemakkelijk af? Op de verpakking van voorver- pakt rundergehakt staat op de ingredientendeclaratie citroen zuur aangegeven. Wordt citroenzuur ook aan onverpakt rundergehakt uit de bedienings- afdeling toegevoegdIk wil dit graag weten, omdat mijn doch- tertje allergisch reageert op deze stof. MEVR. P. v. O. TEZ. Aan voorverpakt gehakt wordt citroenzuur toegevoegd om ver- kleuring van het gehakt tegen te gaan. Bij gehakt uit de bedie- ningsafdeling is dit niet nodig, omdat het in de winkel met een slagerij-afdeling wordt gemaakt en vrijwel direct wordt verkocht. U hoeft dan ook niet bang te zijn voor een allergische reactie als uw dochtertje het gehakt uit de bedieningsafdeling eet. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleidLng in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u grans bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we'u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. Mijn vader zegt dat zuurkool met zout wordt gemaakt, maar ik geloofdaar niets van, want hoe kan het anders zo zuur smaken. Ik vind zuurkool wel lekker, maar hoe komt de zure smaak aan zuurkool M. Z. TE w. Zuurkool wordt gemaakt van witte kool. Eerst wordt met een speciale machine de stronk uit de witte kool gehaald. Hierna wordt de kool fijngesneden en met weinig zout bestrooid. De kool gaat nu in grote voorraad- putten. Deze putten worden luchtdicht afgesloten door plas tic zakken, gevuld met water, zodat de kool afgesloten is van zuurstof. Nu begint het gistings- proces, waardoor de suiker in de kool omgezet wordt in melk- zuren. Af hankelijk van de tempe- ratuur en de structuur van de kool duurt dit proces drie tot acht weken. De kool krijgt zo de frisse zure smaak en nu noemen we het dus zuurkool. Zuurkool is licht verteerbaar en bevat veel vitamine C. Net als pekelen en inleggen is het inmaken van zuur kool een manier om te conserve- ren en zo de kool gedurende de lange wintermaanden te kunnen bewaren. Veel van deze technie- ken zijn ontwikkeld toen er nog geen koelkasten bestonden. Ik zag in de winkel diverse maxi-rollen toiletpapier. Ik vind het een bijzonder goed 118 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 118