Druiven niet invriezen CULINAIRE GEHEIMEN UIT ZUID-AMERIKA biscuitdeeg? TEST UW KOOKKENNIS De Braziliaanse, Peruaanse en Mexicaanse keuken zijn bij ons nog niet zo heel erg bekend. Onder het motto 'De derde wereld wil niet alleen geholpen, maar ook gehoord worden' heeft Novib (Nederlandse Organisade voor Internationale Ontwikkelings- samenwerking) een serie inte- ressante kookboekjes op de markt gebracht. De boekjes geven veel informatie over de culinaire gewoonten en gebruiken in een aantal ont- wikkelingslanden. Daarnaast bevatten ze een flink aantal oorspronkelijke recepten. We geven hier drie voorbeelden: Peru, Brazilie en Mexico. Peru met zijn in limoensap gemari- neerde vis en sterk gekruide aardappelschotels. Brazilie met zijn specialiteiten zoals de feijoada, een vrij machtige bonenschotel en cuscuz pauli- sta, de smakelijke couscousva- riatie uit Sao Paolo. En ten sions Mexico met zijn gevulde mai'stortilla's (pannekoekjes), taco's en de geliefde avocado- puree guacamole. De kookboekjes zijn te koop in de boekwinkel of te bestel- len bij Uitgeverij Novib te Den Haag, tel.: 070-3421766. Prijs per stuk/ 17,50. Nu er veel heerlijke druiven te koop zijn bij AH (witte muskaatdruiven van het ras Italia) heeft u misschien de neiging om ze in te vriezen. Daar zijn druiven echter niet geschikt voor. Druiven zetten bij bevriezing uit, waardoor de velletjes gemakkelijk bar- sten. Ook de smaak loopt drastisch terug. Druiven kunt u het beste bewaren op een niet te warme plaats (liever niet in de koelkast). En het beste is: lekker snel opeten. Antwoordmogelijkbeden Luchtig eierbeslag met boter bereid. Basis voor taar- ten en gebak. Boterdeeg dat door her- haaldelijk uitrollen en weer opstijven tijdens het bakken in laagjes hoog oprijst. Luchtig eierbeslag zonder boter bereid. Basis voor in lagen gevulde taarten. Oplossing op bladzijde 118.) AllerHande 5

Allerhande | 1992 | | pagina 7