atje na rena MET ROZIJNEN MAAR ZONDEK SUIKER Demeestenonderudenken na een stnkje laart: 'Ik zou nog wel een stuk lusten, maar het zit zo vol kalorieen." Met dit recept kunt u met een genist hart van een tweede stukje genieten. Want i.p.v. suiker hebben we Natrena gebruikt. Natrena is net zo lekker als suiker. maar dan met veel minder kalorieen en dat scheelt! De bodem voor Fnmse appeltaarten wordt dikwijls van bladerdeeg gemaakt. Dat is deeg dat een aantal malen is uitgerold en dan weer opgevouwen. Bak van het bladerdeeg een blinde bodem. I weet wel: deeg uitroden en in de vorm leggen, randen weg- vork gaatjes prikken in het deeg, aluminiumfolie er in en daarin een laag oude bonen om het rijzen van het deeg tegen te gaan. Plm. 30 minuten bakken in de oven op 200 graden. dan de folie met de bonen er uit en de bodem gedurende 15 minuten droog- bakken op 150 a graden. Snijd twee appels (zonder schil natuurhjk) in heel kleine stukjes en vermeng die met de rozijnen. Strooi het paneermeel in de taartbodem. Appels laten vocht los wordt door het paneermeel opgenomen. Leg de rozijnen/ appelstukjes in de bodem. Schil de andere twee appels. snijd ze door- midden en snijd er daama halve maanplakjes van, plm. 1/2 cm. dik. Leg die plakjes op de stukjes. Roer de eidooiers, de slagroom en de Natrena Vloeibaar goed door elkaar en giet dat over de appel- taart. Pak de vorm geheel in aluminiumfolie en zet hem 45 minuten in de oven op 180 graden. Dan nog 10 minuten in een wat hetere oven zonder folie. TIPS: De appel bakt mooi bruin als u de schijfjes voor de laatste 10 minuten even inwrijft met een klontje boter. Somntigen onder u widen adeen maar een appeltaart met slag room. Niemand zal u tegen- houden. het is ook heerlijk Maar het scheelt wel heel wat a,,. kalorieen als u de room dan zoet met Natrena kristal- poeder..." U hoeft dat deeg niet zelf te maken: het is vrijwel overal diepgevroren in vellen te Ho lnr»ht ^Hio 11 nint taint 7ion\ UW BOODSCHAPPENLIJSTJE: 4 grote appels 100 gram in witte wijn geweekte rozijnen 3 eidooiers 1/4 liter slagroom 6 ml. Natrena Vloeibaar 78 gram suiker ofwel 312 kcal.) 1 bladerdeeg voor een platte taartvorm van 26 cm. 5 eetlepels paneermeel. j/f"! ~T cniiHnn mflt tin Hot

Allerhande | 1992 | | pagina 75