Lekker koken met minder zout Nieuwtjes, tips en wetenswaardigheden, voor u verzameld door de redactie van AllerHande. ZELF ROLLADE OPBINDEN HET HELE JAAR POTCHRYSANTJES AllerEerst gemakkelijk te verzorgen. Kleine potchrysantjes staan het Iiefst in het voile licht, maar niet in de voile zon. Half-schaduw dus. Houdt de grond vochtig, maar niet te nat, en oppassen dat de kluit niet uitdroogt. Als u ze weke- lijks wat bijmest, kunt u heel lang plezier van ze hebben. Eenmaal uitgebloeid, kunnen de kleine plantjes in de tuin worden gezet en bereiken een hoogte van ca. 1 meter. Potchrysantjes zijn verkrijg- baar in AH-winkels met een bloemen- en plantenafdeling. 4 AllerHande Fruitpers-vogelt] Wat denkt u: is oude kaas zouter dan jonge kaas? Kun je lekkere soep maken zonder zout toe te voegen? In de brochure 'Zuivel en zout1, uitgegeven door het Nederlands Zuivelbureau, wor den deze en nog veel meer vra- gen beantwoord. Voor alle men- sen die minder of geen zout wil- len of mogen gebruiken, is deze 30 pagina's tellende brochure een prima wegwijzer. Behalve allerlei informatie over zout en zuivel, bevat de brochure ook drie dagmenu's in vier variaties: met zout, met minder zout, licht natriumbeperkt en matig n! umbeperkt. Handig dus als in uw gezin een of meerdere personen op hun zoutgebruik moeten let- ten. De brochure 'Zuivel en Zout1 is gratis aan te vragen bij Het Nederlands Zuivelbureau, Post- bus 30, 2280 AA Rijswijk. Rollade maken is een leuk werkje. U kunt hierbij zelf de vulling en kruiden samenstellen. Platte stukken vlees zijn het meest geschikt. Het opbinden van vlees is een secuur werkje. Het rolladetouw mag niet te strak aangetrokken wor den, omdat het vlees hierdoor ingesneden kan worden en daardoor smaakvolle sappen kan verliezen. U kunt voor het opbinden van vlees ook een stevige haakka- toen gebruiken. U hebt hiervoor ca. 1 meter nodig. 2. Sla het lange stuk draad ca. 3 cm verder om het vlees heen en trek het uiteinde van de draad onder het omgeslagen draadgedeelte door. Zo ontstaat er een lus. Leuk om te zien en ook nog handig is dit fruitpersje van roestvrij staal, in de vorm van een vogeltje. De bovenzijde van het fruitpersje kan naar boven geklapt worden. In de opening kunt u bijvoorbeeld een halve schijf citroen of sinaasappel of een paar drui- ven leggen. Klap de bovenzij de terug en druk op het 'vogelstaartje'. Uit het 'vogel- Kleine potchrysantjes, altijd rijk in de knop en te koop in allerlei kleuren (wit, oranje, geel, roze), worden steeds po- pulairder. Ze bloeien lang en 3. Herhaal dit tot aan het einde van de rollade. 4. Leg IwHtees met de geknoopte zijde naar beneden en vouw de draad bovenlangs terug naar het korte stukje draad. Knoop de uiteinden van de draden vast en trek de knoop goed aan. bekje' schenkt u het (gezeefde) sap daar waar u het aan toe wilt voegen. Heel handig als u voor een bepaald recept een kleine hoeveelheid vruchtesap nodig hebt. En... ook slim voor die paar druppels vers sap voor baby's fruithapje. Dit vogeltje is te koop bij goed gesorteerde huishoudelijke artikelenzaken. Prijs 4,95.

Allerhande | 1992 | | pagina 6