un°urrAi zone is het hooggelegen dal van de Maipo-rivier ten zuid- oosten van Santiago. Hier bevat de bodem meer kalk dan elders en bovendien een goede hoeveelheid zand en klei. Maipo Valley dus, een naam om te onthouden alleen al omdat de vijf nieuwe wij- nen van AH er vandaan komen. Van het gerenom- meerde wijnhuis Undurraga om precies te zijn. Voor we ze beschrijven nog dit: anders dan in Frankrijk, waar wijnen de naam van hun herkomstge- bied dragen, worden Chileen- se wijnen genoemd naar de druivesoort waarvan ze gemaakt zijn. Het zijn dus 'Cdpage'-wijnen, van 66n druivesoort. Cabernet Sauvignon 1990 Deze rode wijn van de Caber net Sauvignon, de beroemde Bordeaux-druif die hier gewel- dig gedijt, is betrekkelijk jong. Na anderhalf jaar rijping is hij diep donkerrood, aromatisch, lekker vol en krachdg. En ver- fijnd tegelijk. Een glimpje cas sis en iets van viooltjes. Wie graag rode Bordeaux drinkt, zal deze wijn beslist interessant vinden (en voordelig). In Chili noemen ze deze wijn liefkozend Burdeos. Prijs van 6,95 voor 5,95. Cabernet Sauvignon Selec- cion Especial 1988 Een spe- ciale Cabernet. Een super- Burdeos. Een soort huwelijk eigenlijk van de beste druiven van verschillende oogsten. De wijn rijpt twee jaar op vat en de beste partijen rusten dan nog eens twintig maanden in grote eiken vaten. Vervolgens nog achttien maanden in Amerikaanse 'barriques' en dan is de wijn zo ver dat er gebotteld kan worden. Zo ontstaat een voile wijn met een rijk geschakeerd karakter, waarvan de smaak onder meer doet denken aan zwarte bes- sen en viooltjes met een vleug- je mint en vanille. Prijs 9,95. Pinot Noir 1990 Wie Pinot Noir zegt, denkt natuurlijk onmiddellijk aan Bourgogne- wijnen die hun faam vooral aan deze druivesoort danken. Het gaat te ver om te zeggen dat Maipo Valley zowel Bor deaux als Bourgogne in huis heeft, maar feit is dat ook de Pinot Noir zich hier zeer goed thuis voelt. Prijs 8,95. Sauvignon Blanc 1992 Ook de Sauvignon-druif, die de basis is van de beste witte wij nen van het Loire- en Bor- deaux-gebied (van de droge Sancerre tot de zoete Sauter- nes), is al anderhalve eeuw diep geworteld in Maipo Val ley. Resultaat: een tintelfrisse, fruitige wijn met een kruidig aroma. Beslist proberen als u van een mooie, droge witte wijn houdt. Prijs van 6,95 voor f 5,95. Chardonnay 1992 Ook deze witte wijn wordt volgens de modernste methoden gemaakt in roestvrij staal. Daardoor blijft hij lekker fris en fruitig. Anders dan de Sauvignon Blanc vertoeft deze wijn ook enige tijd in eiken vaten, wat een speciaal, maar beslist niet opdringerig, extra aroma geeft. Een intense wijn voor ieder die een ware witte wijn weet te waarderen (en benieuwd is naar de Chileense variant van enkele beroemde witte Bordeaux-wijnen). Prijs 9,95. •AM AllerHande 47

Allerhande | 1992 | | pagina 49