*v<v U kunt, behalve de bekende Franse kaasjes, bij Albert Heijn nog veel meer lekkere produkten uit Frankrijk kopen. frankrijk JAM EN TOAST Extra gevulde kwaliteitsjam uit Frankrijk is Bonne Maman Extra Confiture. Deze jam wordt nog steeds op groot- moeders wijze gemaakt en heeft een hoger vruchtgehalte dan andere jams. AH Franse Biscottes zijn toast- jes die volgens origineel Frans recept worden gemaakt en uit Frankrijk worden gei'mpor- teerd. Ze zijn handig bij het ontbijt, maar ook geschikt als snackbodem voor borrelhap- jes. FRANSE KAASJES Roquefort is de bekende, Fran se schimmelkaas van voile, niet afgeroomde schapemelk, die in de grotten van de berg Combalou in het plaatsje Roquefort gerijpt is. De voornaamste grondstoffen voor Rambol noot zijn Emmentaler, Cheddar en Gouda. Deze smeltkaas bevat laagjes met stukjes walnoot; aan de buitenkant wordt Rambol noot met de hand gedecoreerd met walnoten. Saint Albrayis een roodbacte- riekaas met een wine korst. Hij is gemaakt van koemelk en heeft een milde, lichte smaak. Lekker met zalm, op toast en stokbrood. Roombrie is de bekendste, Franse witschimmelkaas, die van gepasteuriseerde koemelk wordt gemaakt. Roombrie heeft een hoger vetgehalte dan normale brie en is hierdoor zachter en smeui'ger; de smaak is voller en romiger. CamembertVmAt zijn oor- sprong in het vruchtbare Nor- mandie. De kaas wordt van koemelk gemaakt, heeft een noot- tot champignonachtige smaak en rijpt van buiten naar binnen. De kern is zacht en romig. De Camembert van't AH merk heet AH Blanche. IN FRANKRIJK GEKWEEKTE SLAKKEN De escargots van het merk Amieux zijn in Frankrijk gekweekt en zijn van een goede en constante kwaliteit. Escargots zijn Frans van oor- sprong. Er komen nu ook slakken uit China en Afrika, maar deze zijn van mindere kwaliteit. De Amieux escargots zijn in een beperkt aantal AH- winkels verkrijgbaar. 24 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 26