Parodontax®helpt op natuurlijke wijze Glazuurveilig Slow-Release Plantenextracten (Advertentie.) Ondanks regelraatig poetsen lijdt zo'n 80% van de volwassen bevolking in de westerse wereld in meerdere of mindere mate aan mond- en tand- vleesproblemen. Middelen die men zelf thuis kan toepassen om verdere progressie van deze problemen te voorkomen zijn dan ook welkom. De alom groeiende maatschappelijke belang- stelling voor natuurlijke produkten komt ook tot uiting op het gebied van mondverzorging. Parodontax is hiervan een goed voorbeeld. Recent gepubliceerde onderzoeksresultaten van de Universiteit van Zurich hebben de biologische mond- en tandpasta Parodontax in een nieuw perspectief geplaatst. Parodontax is hierdoor een interessante uitzondering op het verschijnsel, dat wetenschappelijk onderzoek naar de effectiviteit van biologische produkten vaak niet of nauwelijks is uitgevoerd. Reeds in de jaren tachtig heeft met name aan de Universiteit van Pennsylvania veel onderzoek plaatsgevonden naar de effectiviteit en het werkingsmechanisme van Parodontax en het gepresenteerde onderzoek in Zurich sluit hieropaan. Parodontax is een biologische mond- en tand pasta, die als hoofdbestanddeel het natuurlijke natriumhydrogeencarbonaat bevat, aangevuld met vijfplantenextracten: myrrhe, echinacea, salvia, kamille en ratanhia. Extracten waarvan de positieve eigenschappen zowel experimen ted als klinisch zijn vastgesteld. Parodontax onderscheidt zich door zijn reinigende en zuurneutraliserende werking, gecombineerd met een zeer geringe schurende werking. Het resultaat is schonere en gladdere tanden. Deze lage schurende werking is met name van groot belang bij gevoelige tanden en tandvleesproblemen. In eerder genoemd onderzoek blijkt Parodontax in deze gevallen dan ook erg goed te scoren. Bovendien wordt hierin nogmaals bevestigd, dat Parodontax tot een van de minst schurende, en daarmee tot de glazuurvriendelijkste tandpasta's behoort. Door de neutraliserende werking op de door bacterien gevormde zuren, met name melkzuur, is Parodontax ook een belangrijk instrument bij caries-preventie. Door de toevoeging van fluoride wordt de caries-remmende werking van Parodontax nog eens extra versterkt. De grote oplosbaarheid van Parodontax maakt diepere penetratie in de plaque mogelijk, waardoor van een verlengde werking kan worden gesproken. Er is sprake van slow-release van de actieve stoffen, vooral op de plaatsen die met de tandenborstel niet bereikbaar zijn. De genoemde plantenextracten hebben een desinfecterende werking en activeren het afweermechanisme in de mond. Hierdoor wordt de afweer van het weefsel verhoogd en helpt het de bacterie-soorten die tandvleesproblemen veroorzaken te inactiveren. Parodontax is dan ook het proberen waard voor iedereen, die op natuurlijke wijze zijn tanden en tandvlees goed wil verzorgen. GEVOEUGE TANDEN ENTANDVLEES?

Allerhande | 1992 | | pagina 107