De Nolina Mixen met mousserende 'Y Voeding naar Hartewens Wat is beurre manie? UIT MEXICO Een goede gezondheid heeft veel te maken met onze manier van leven en natuurlijk ook met onze eet- en drinkgewoonten. De vernieuwde brochure van Becel: 'Voeding naar Hartewens' geeft aan hoe belangrijk goede voeding is bij het tegen- gaan van hart- en vaatziekten. Met name de betekenis van cholesterol en vetten komt aan bod. De nieuwe uitga- ve is aangepast aan de nieuwste inzichten met betrekking tot preventie van hart- en vaatziekten. U kunt de brochure gratis aanvragen door een brief kaartte zenden naar: Becel, Postbus 744,4870 CB Etten- Leur, o.v.v. 'Voeding naar Hartewens'. Hartewens- ling i naar TEST UW KOOKKENNIS Antwoordmogelijkheden O Een bindmiddel bestaande uit gelijke hoeveelheden boter en bloem, die tot een samenhangende deegbal worden gekneed. Een bindmiddel bestaande uit een meng- sel van gesmolten vet (bijvoorbeeld boter), waaraan al roerend bloem wordt toegevoegd totdat het mengsel gemakkelijk van de wan- den van de pan loslaat en goudgeel van kleur is. Een bindmiddel bestaande uit een meng sel van voile room en eierdooiers. Oplossing op bladzijde 58.) Een nieuwkomer binnen het bloemen- en plantenassorti- ment van AH is de kamer- plant met de bijzondere naam: Beaucarnea recurvata ofwel (wat makkelijker uit te spre- ken) Nolina. Deze uit Mexico afkomstige exotische plant past zich zonder moeite aan het Nederlandse klimaat aan. Zowel in de schaduw als in de zon gedijt de Nolina met z'n prachtige lange wollige stelen uitstekend. Een bijkomend voordeel is dat de Nolina, met het komende najaar in gedachte, goed tegen de droge warmte van CV bestand is. Regelmatig water geven. E4n wens maakt deze plant ken- baar: liever geen tochtig plaatsje in huis! Wat is er heerlijker dan aan het eind van een warme zomerdag een glas gekoelde, sprankelende witte wijn? Daarom heeft AH in deze maand verschillende mous serende witte wijnen in het assortiment. Een tikkeltje fees- telijk is de Ackerman Saumur if 14,95), een champenoise uit de Loirestreek. Hij is er droog (brut) en ook friszoet (demi-sec). De Cava Senora (f 12,95) is een geurige, tame- lijk droge en mousserende wijn uit Spanje. Uit Duitsland komen de Chevalier Blanche sec (f 5,45) en de Sekt Schloss Lindelbrunn if 6,45): twee mousserende wijnen die ook droog zijn, maar toch net iets zoeter smaken dan de vorige. Drink de wijnen koel, maar niet ijskoud. Als u de fles een uur voor gebruik in de koel- kast zet, is de wijn goed op temperatuur. Een minuut of uen in een koeler gevuld met ijsblokjes kan ook. Behalve om zo te drinken zijn deze dranken ideaal om mee te t mixen. Met een scheutje vruchtensiroop of likeur maakt u er een speciaal drank- je van. En met een bolletje vanille-ijs wordt het een heel apart zomers dessert. Voor een extra feestelijke bowl kunt u de wijn of het vruchtesap eens vervangen door 66n van deze mousserende wijnen. Schenk over het schoongemaakte verse fruit een scheutje crfeme de cassis of een andere likeur. Laat het minstens een uur in de koelkast intrekken. Schenk vlak voor het serveren de gekoelde mousserende wijn erover. AllerHande 5

Allerhande | 1992 | | pagina 5