muMMi 'mmm- V R A A G EN ANTWOORD k Hoe komt het dat gelatine altijd zo 'n knoeiboel wordt? Kunnen bevroren conserven nog worden gegeten? PINA COLAD^ Als ik een gerecht met gelatine blaadjes maak, wordt het altijd zo'n knoeiboel. Het blijven vel- len die ik emit moet vissen, of ik doe er meer vocht bij, maar dan wordt het gerecht weer wat slapjes. De inweektijd neem ik altijd heel mim. MEVR. S.P. TEA. Gelatineblaadjes moeten in ruim koud water ca. tien minuten weken. Inmiddels heeft u de vloeistof waarin de blaadjes moeten worden opgelost goed verwarmd (ongeveer 80 °C). De vloeistof hoeft niet per se aan de kook te worden gebracht, tenzij dit in het recept wordt vermeld. U haalt de gelatineblaadjes nu uit het weekwater en knijpt ze goed uit. Hierna worden ze in de Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. warme vloeistof (van het vuur af) opgelost. In principe is gelatine onbeperkt houdbaar, maar het is beter om het toch niet al te lang te bewaren (uiterlijk ca. twee jaar). Gelatine kan namelijk uit- drogen en lost dan niet goed meer op. Sinds maart van dit jaar verkopen we in de Albert Heijn-winkels met een 4 of 5 op de deur gelatinepoeder van Imperial. Het is gemakkelijk in gebruik en lost goed op zonder klontjes. Bovendien kan het ook worden gebruikt in koude vloei- stoffen. Misschien heeft u met dit produkt meer succes. We hebben in Luxembmg een caravan. Ik heb altijd een voor- raad blikjes in de caravan, zoals ragout, knakworstjes en groen- ten. Binnenkort gaan we met de vakantie ernaartoe. Nu heeft het van de winter nogalgevro- ren in Luxemburg en ik vraag me af of ik mijn voorraad nog kan gebmiken. MEVR. ft TEN. a.d. IJ. We nemen aan dat het in de caravan gevroren heeft en dat uw voorraad blikjes ook bevro ren is geweest. Als produkten op deze manier bevriezen, dus heel langzaam, treedt er kristalvor- ming op. Deze kristalvorming tast de structuur van het produkt aan en de kwaliteit van de con serven zal zeker achteruitgaan. Wanneer u het produkt eet zal het dus niet meer de goede kwa liteit hebben die u gewend bent. Het is echter niet gevaarlijk voor uw gezondheid. 56 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 56