Handsinaasappels en mandarijnen Zoete citrussalade met frambozensaus rige schil. Dat heeft niets met de kwaliteit van het vrucht- vlees en het sap te maken. Het zit'm in het geringe verschil tussen de temperatuur over- das en's nachts. Voor handsinaasappels, grape fruits (rode en witte) en man darijnen vond AH een uitste- kende Ieverancier in de groot- ste Argentijnse citruskweker Pindapoy. De vruchten rijpen er in een subtropisch klimaat, net ais in Spanje. Er worden dan ook dezeifde rassen ver- bouwd, indusief de 'Late'-ras- sen. Omdat de nachten er koeler zijn dan in Brazilie, zijn de Argentijnse handsinaasap pels net zo oranje als de bekende Spaanse sinaasappels. Het weer is overigens ook van invloed op het aantal pitten in onze zomermandarijnen. Maar met of zonder pitten, het diep-oranje vmchtvlees van de Argentijnse mandarijn is zacht, zoet en sappig. Ten- minste, als het een Ellendale is, het van oorsprong Australi- sche ras dat AH importeert. De vrucht is iets platter dan de Clementina. Mandarijnen in de zomer, 't is even wennen misschien, maar beslist het proberen waard. De Ellendale is een zomervrucht die bij uit- stek geschikt is voor salades, desserts of een bowL Maar ook als tussendoortje zal hij z'n weg vinden, vooral bij kin- deren. Het Argentijnse citrusfruit 4at nu in de winkel ligt komt uit het gebied in het noorden, tegen Uruguay aan. Daar wor den overuren®em aakt om de overvloedigej oogst binnen te halen. Wannterwijl wij van de zomerzon genieten, is het daar Wekelijks komen er dan ook in de Rotterdamse haven sche- pen met citrusfruit uit Argen tine aan. Perssinaasappel 42 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 42