B AH HEEFT DE ZOMER IN HET HOOFD BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN J U LI 1992 Cbolesterolvrij eipoeder Fris, snel groeiend plantje: Slaapkamergeluk Kant-en-klaar deeg voor hartige taart Koekjes met frisse citrussmaak Drie nieuwe schoonmaakexperts Zes weken lang, van maandag 6 juli tot en met zaterdag 15 augustus, heeft AH de zomer in het hoofd. Het zijn de topweken van de zomervakantie. Men wil dan zo weinig mo- gelijk tijd besteden aan boodschappen doen Voor iedereen die choles- terolarm moet of wil eten heeft AH iets unieks: Lite Egg, cholesterolvrij ei poeder. Een t/2 eetlepel Lite Egg vermengd met 3 eetle- pels water of magere melk komt overeen met 1 losge- klopt ei, maar bevat slechts een spoortje plantaardig vet en helemaal geen choleste rol. U kunt dit mengsel ver- werken tot omelet of roerei. Ook in gerechten waarin veel eieren gebruikt worden, zo- als cake en hartige taart, kunt u de eieren vervangen door Lite Egg. U vindt dit choleste rolvrij eipoeder, dat gemaakt wordt van ontvette eieren, en koken, om zoveel mogelijk van het buiten- leven te genieten. AH haakt daarop in met een grote zomeractie. Elke week is er een ander thema. Dat zal duidelijk te zien zijn in de grote dag- bladadvertenties van AH, die elke woensdag- avond en donderdagochtend verschijnen. Die advertenties zijn gedurende de zes weken helemaal in kleur uitgevoerd, en de slagzin die er bij staat is's Lands grootste kruidenier heeft de zomer in het hoofd. Ook het winkel-reclame- materiaal is in die weken op dat thema geent, zodat in de winkel meteen te zien is waar de ac he die week om draait. De thema's die aan de orde komen zijn onder andere ijs, zomers fruit, zomergroenten, barbecue, witte wijn en kip. Let dus op de grote advertenties, die meteen herkenbaar zijn aan de sfeer van lekker buiten zitten, dichtbij huis. plantaardige eiwitten, wortel- extract en natuurlijke smaak- en kleurstoffen, bij de dieet- artikelen. De inhoud van 1 pakje (36 gram) komt over een met 6 eieren. Een geo- pend pakje moet binnen een maand gebruikt worden. Lite Egg, 36 g Koopmans introduceert kant-en-klaar deeg, speciaal voor harhge taarten. Dat deeg wordt ook met een vochtige vul- ling mooi krokant en droog. Dit Deeg voor hartige taart vindt u, net als bladerdeeg, in de diepvries in pakjes met tien dunne plakjes van 12,5 x 12,5 cm (450 gram)Na 10 tot 15 minuten ont- dooien, kunt u de taartvorm direct met het deeg bekleden. Re- ken voor de hele taart op een baktijd van ca. 45 minuten in een voorverwarmde oven van 200 °C (of gasovenstand 4). Koopmans Deeg voor hartige taart, 450 c, ©(D ij AH vindt u Slaapka mergeluk in diverse kleuren: met kleine groene blaadjes, met bonte blaadjes en met gele blaadjes. Dit laag kruipende plantje met piep- kleine hart- of niervormige blaadjes en draadvormige stengeltjes is een leuke bo- dembedekker voor wat hoge- re planten. Het vormt als het ware een luchtig kussen in de pot. Slaapkamergeluk is in- heerns in Corsica en Sardinie en heet officieel Soleirilia sol- eirolii of Helxine. Andere na- men voor dit tot de verbeel- ding sprekende plantje zijn: Baard van Mozes en Krulle- bol. Zet Slaapkamergeluk niet in de zon en houdt de plant vochhg, sproei regelma- tig. Wordt dit snel groeiende plantje te groot, dan kunt u er door het te scheuren ver- schillende nieuwe plantjes van maken. Leuk om cadeau te geven. Slaapkamergeluk, In AH-winkels met f.en bloemen- en plantenafdeung Verkade heeft een nieuw koekje met een lekker frisse citrussmaak: Jaspers. Echt ambachtelijk gebakken koekjes voor elke dag, lekker bij een kopje thee of koffie, of natuurlijk zomaar tussen- door. Jaspers koekjes worden gemaakt van een combinatie van verschillende graansoor- ten, uitsluitend plantaardig vet, rozijnen en een fris ci- trusmelange van sinaasappel, citroen en limoen. Verkade Jaspers, 250 g Ajax introduceerde kort geleden drie nieuwe schoonmaakmiddelen, die sneller werken, beter reini- gen en niet nagespoeld hoe- ven te worden: de Ajax Experts. Ajax Badkamer Ex pert verwijdert snel, zonder schrobben en krassen, alle kalkaanslag en zeepresten, ook in de moeilijke hoekjes. Bij regelmatig gebruik ont- staat een beschermlaagje te- gen kalkaanslag. Ajax Keuken Expert verwijdert alle vet- vlekken en maakt streeploos en glanzend schoon. Ajax Glas Expert is een mulh-reini- ger, die behalve glas ook an dere gladde en glanzende op- pervlakken snel en streep loos schoonmaakt. De Ajax Experts zijn verpakt in spray- flacons van 500 ml voor een goede, maar wel zuinige ver- spreiding over het te reinigen oppervlak. Ajax Badkamer Expert, Ajax Keuken Expert, Ajax Glas Expert, 500 ml AH ACTUEEL 7

Allerhande | 1992 | | pagina 69