Al BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN JULI1992 Fetablokjes in bersluitbaar bakje DISTRIBUTIECENTRA GEBRUIKEN AFVAL GROTENDEELS OPNIEUW W\ Varieren met pittig gekruid vlees op de barbecue Verse fruitsalade: fris en zomers Sate zonder stokjes Diepvriesmaaltijden voor katten Pannekoeken in een mum van tijd op tafel Steedsmeer mensen ont- dekken feta-kaas. Deze stevige verse, van oorsprong Griekse kaas is heel pittig en smaakt uitstekend in salades en warme bladerdeeghapjes. Naast de feta op de kaasbe- dieningsafdeling heeft AH nu ook voorverpakte feta in de koeling: Apetina Feta in her- sluitbare bakjes van 200 gram. Deze Apetina Feta wordt in Denemarken ge- maakt en is al in gebruikskla- re blokjes gesneden. In de bij- gesloten receptenfolder vindt u een aantal leuke ideeen hoe u feta kunt gebruiken. Apetina Feta, 200 g De grote Distributiecentra en de Groente-en Vleescentra- les van AH produceren afval, dat is onvermijdelijk. Maar AH probeert zo verstandig mogelijk met dat afval om te gaan. In de eerste plaats wordt heel veel afval gescheiden en wordt dan bekeken wat er opnieuw kan worden gebruikt Karton bij- voorbeeld gaat terug naar de kartonfabrieken, waar er nieuwe verpakkingsmaterialen van worden gemaakt De pallets zelf gaan, als ze niet langer mee kunnen, naar de houtindustrie: daar wordt er onder andere spaanplaat van gemaakt IJzerafval wordt gerecycled, zelfs computerpapier komt voor hergebruik in aanmerking en klein chemisch afval wordt ge scheiden ingezameld, om op een voor het milieu verantwoorde wijze te worden vernietigd. AH introduceert twee nieuwe, pittig ge- kruide vleessoorten, die het vooral goed doen op de barbecue: de Cajun Chop, een ge- kruide schouderkarbonade, en de Cajun Bur ger, een gekruide hamburger van 100% rund- vlees. Beide vleessoorten zijn gekruid met een Cajun-kruidenmix, een pittig mengsel van pa prika, pepers, oregano en knoflook. Dit krui- denmengsel wordt onder andere veel gebruikt in de Cajun-keuken, die zijn oorsprong vindt in Louisiana (New Orleans) en een mengelmoes Een fruitsalade met wel zeven soorten vers fruit maak je niet zo snel voor twee personen. Dat hoeft ook niet, want zo'n fruit salade van druiven, mango, kiwi, ananas, me- loen, appel en aardbeien is voortaan bij AH verkrijgbaar in bakjes van 250 gram, precies voldoende voor twee personen. Lekker fris bij het ontbijt, de lunch of als nagerecht U vindt deze nieuwe AH Verse Fruitsalade in de koe ling bij de panklare groenten en salades in de grotere AH-winkels. De nieuwe Kipsate van Mora heeft geen stok jes! Tien malse stukjes kip zijn overgoten met 100 gram pindasaus in een handig bak je. Heerlijk als snack, maar ook als borrelhapje of bij de bami goreng. U verwarmt de kipsate in enkele minuten. Mora Kipsate, doosie 160 c Rodi heeft nu voor katten twee diepvriesmaal tijden: Rodikat met Hart en Rodikat met Rundvlees. Volle- dige maaltijden, bereid met veel vers vlees en zonder kunstmatige toevoegingen. Elke verpakking bevat drie porties van 90 gram, die u af- zonderlijk kunt ontdooien. Zo is elke maaltijd voor uw kat dagelijks vers! Rodikat met Hart of Rundvlees Drie porties van 90 g AH Verse Frutisalade. 250 G is van Franse, Creoolse en Indiaanse invloe- den. Beide nieuwe vleessoorten worden zowel in de bediening als voorverpakt verkocht De AH Barbecueuiorst is vernieuwd en heeft nu een kruidige Parmahamsmaak. Er liggen vier worstjes van ca. 80 gram per stuk op een schaaltje. De barbecueworstjes zijn al geweld, u kunt ze dus direct op de barbecue leggen. Caiun Chop, ca. 170 g; Cajun Burger, ca. 100 g per stuk AH Barbecueworst, ca. 80 G PER stuk Met nieuwe Mix Bak kant-en- klaar pannekoekmix van Koopmans is pannekoeken bakken en met name het beslag maken snel gebeurd. U meet 250 ml melk af in de speciale shaker en voegt 1 zakje pannekoekmix toe; 10 seconden 'shaken' en het beslag is klaar. Vol doende voor 4 pannekoeken. Een handige hoeveelheid voor een- en tweepersoonshuishoudens en gezin- nen met kleine kinderen. De mix is gemaakt van granen zoals volkoren tarwemeel, boekweitmeel, gerste- meeL havermeel en rijstebloem. Een pak Mix Bak bevat 2 zakjes pan nekoekmix en een shaker. Er zijn ook pakken zonder shaker te koop. Koopmans Mix Bak kant-en-klaar PANNEKOEKMIX. (MET OF ZONDER SHAKER), 250 G AH ACTUEEL 3

Allerhande | 1992 | | pagina 63