Geheugensteuntje voor gezonde eters KINDERKOOKBOEK VAN UNICEF Wat is sauteren? WELK VLEES OP DE BARBECUE? van de Verenigde Naties. Het kookboekje is vrolijk gei'llu- streerd en maakt een culinaire reis rond de wereld. Het is vooral bestemd voor kinderen van 8 tot 12 jaar. De prijs is f 25,-. Naast het kookboekje staan er talrijke wenskaarten en geschenken (o.a. kleurige t-shirts, bureau-anikelen, puz- zels en spellen) in de brochure. U kunt deze brochure opvra- gen bij UNICEF Nederland, tel.: 070-3339300. Anttuoordmogelijkbeden O Al roerend alle achtergeble- ven aanbaksels in een braad- pan oplossen door het toevoe- gen van een al dan niet alco- holische vloeistof. Het snel bakken van klei- ne, in gelijke stukken gesne- den groente of vlees op een hoge temperatuur, waarbij de pan steeds heen en weer wordt geschud. Door verhitting in een pan zonder deksel het gedeeltelijk laten verdarapen van een vloeistof met als doel de smaak van de vloeistof te con- centreren. Een internationaal kinder- kookboek met 32 eenvoudige recepten is edn van de nieuwe produkten uit de geheel ver- nieuwde brochure met wens kaarten en geschenken van UNICEF, het Kinderfonds Heel veel vleessoorten, al dan niet gemarineerd, zijn geschikt om te barbecuen. Alleen vlees dat een lange braad- of stoof- tijd nodig heeft, bijvoorbeeld runderriblappen, kunnen niet worden geroosterd. Dit vlees wordt op de barbecue taai en droogt uit. Als u karbonaadjes, krabbetjey (spareribs), braadworsten of saucijsjes op de barbecue wilt leggen, kunt u ze eventueel even voorkoken (kan ook in de magnetron). Het vlees is dan al gaar en hoeft op de barbecue alleen nog maar bruin en knapperig te bakken. Erg vet vlees kunt u beter niet op de barbecue roosteren. Want vet dat uit het vlees op Tien gulden spelregels voor een gezond dagelijks voedingspatroon. Dat kunt u lezen in de nieuwe fol der: Geheugensteuntje voor gezonde eters, die is uitgegeven door het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. De uitklapbare folder kan worden opgehangen in de keuken, zodat u in een oogopslag kunt zien wat u per dag gemiddeld moet eten om alle benodigde voedingsstoffen binnen te krijgen. U kunt de folder gratis (exclusief verzendkosten) aanvragen door f 1,30 over te maken op gironum- mer 4323700 ten name van Voorlichtingsbureau voor de Voeding, onder vermelding van 'Geheugen steuntje voor gezonde eters'. de houtskool druipt kan steek- vlammen veroorzaken. Hier- door verbrandt het vlees. Hamburgers, steaks, biefstuk en kip zijn perfect voor de barbecue. AH verkoopt ook kant-en-klare vlees- en vegeta- rische barbecuepakketten en, speciaai voor de barbecue, ook diverse soorten spiesjes met vlees, kip en groenten. AllerHande 5

Allerhande | 1992 | | pagina 5