Kent u de fijne kneepjes van het vak? Ghrix Is het eerste cijfer van de streepjes- code altijd een 8? Wat is Umer Waarom zijn de winkelwagens zo Zitten er vitaminen in komkommer? Reiniger Reiniger dagelijks WC FRIS voor de dagelijkse verfrissing van uw toilet. Ghrix Reiniger voor de wekelijkse intensieve reiniging van uw toilet. VOOR EEN SCHOON EN FRIS TOILET. gebruiken als basis om pap van te maken. Als een zuigeling 0,5 liter opvolgmelk per dag drinkt, krijgt hij of zij daarmee voldoen- de vitaminen enmineralen bin- nen. Meer informatie over opvolgmelk kunt'u aanvragen bij uw bureau zuigelingenzorg. Volgens mij begint in Neder- land een streepjescode met een 8 en in het buitenland met een under cijfer. Het viel me op dat de streepjescode van de AH Goudse jonge kaas met een 2 begint, terwijl dit toch een typisch Hollands produkt is. HR. J.F. B. TEH. Alle in Nederland geproduceerde en verpakte produkten die zijn gecodeerd, hebben een streep jescode die met 87 begint. Daar- naast zijn er ook artikelen die niet van een code zijn voorzien, bijvoorbeeld artikelen die door vorm, gewicht en formaat niet te scannen (het elektronisch 'lezen' van de streepjescode) zijn. Een andere uitzondering vormen verse produkten, die dagelijks van prijs kunnen veranderen, zoals groente en fruit. Dit noe- men we wichtgoed. Wichtgoed dat op een centrale plaats wordt verwerkt en verpakt, krijgt een streepjescode die begint met 27. Dit zijn produkten zoals kaas en vleeswaren, die u in de zelfbedie- ningsafdeling vindt. Koopt u deze produkten nu bij de bedieningsaf- deling, dan krijgen ze een streep jescode die met 22 begint. Het assortiment yoghurt en ku/ark lijkt wel steeds uitgebrei- der te worden. Ik zie steeds meer van dit soortprodukten in de winkel. Laatst heb ik Umer gekocht. Wat is dit precies? MEVR. S.H. V. TEZ. Umer wordt bereid uit halfvolle melk die tot de helft is ingedikt. Aan die dikke melk worden melk- zuurbacterien toegevoegd, waar- door een frisse, zachtzure smaak ontstaat. Umer is dikker dan yoghurt en iets dunner dan kwark: Umer bevat weinig vet (3%) en - door het indikken - rela- tief veel eiw'itten (6,5%). Ik ben een meter achtenvijfig lung. De boodschappenwagens in de Albert Heijn-winkel zijn erg hoog en kennelijk alleen bedoeld voor klanten die groter zijn dan een meter vijfenzeven- tig. Waarom houdt u alleen rekening met de groten? MEVR. A.H. N. TEZ. Winkelwagens worden ontwor- pen op basis van een aantal gegevens, zoals de gemiddelde lengte van de Nederlander en de gewenste inhoud van de wagen. De paden in de winkel moeten minimaal zo breed zijn, dat twee winkelwagens elkaar kunnen pas- seren. De winkelwagen dient, af hankelijk van de grootte van de winkel en de gemiddelde besteding per klant, een bepaal- de inhoud te hebben. Omdat we uitgaan van een gemiddelde lengte van de klant, is de winkel wagen voor kleine mensen wel- licht wat groot, terwijl lange men- sen zich wat moeten bukken. We proberen echter het winkelen voor een zo groot mogelijke groep mensen prettig en effi cient te maken. Ik eet, vooral zomers, graag komkommer bij de warme maaltijd, maar ook op brood. Iemand vertelde me dat je komkommer als het om de gezondheid gaat niet hoeft te eten, want er zit alleen maar water in. MEVR C. TEA. Een komkommer bestaat voor ongeveer 97% uit water, Er zit ten wel vitaminen in, namelijk vitamine C en vitaminen van het B-complex. Ook bevat komkom mer wat mineralen, onder ande re calcium en ijzer, maar de hoe- veelheden hiervan zijn slechts gering en worden nauwelijks door het lichaam opgenomen. Komkommer is vooral's zomers natuurlijk een heerlijk, fris tussen- doortje met het grote voordeel dat hij arm is aan Calorieen. wekelijks Ghrix AllerHande 57

Allerhande | 1992 | | pagina 57