t Hetbijzondere van de druif maakt de klasse vandewijn. Schweigener Guttenberg Kerner Kabinett. Tranen bij het schoonmaken? DE GEURIGE EN SMAAKMAKENDE FAMILIE Biesloo nu in zakjes te In de zomer: verse knoflook .«-?» n Schweigener Guttenbergde "ondertitel van deze voortreffelijke wijn van de zuidelijke berghellingen van Rheinland Pfaiz luidt: Kerner Kabinett. En dat betekent dat-ie is gemaakt van een apart Duits druivenras: Kerner. Van daar datfrisse en fruitige. Dat tikkeitje muskaat in het bouquet. Dat bijzondere. Dat bijzonder lekkkere!Fles 0.7 liter ui Bieslook wordt meestal bij de kruiden gerekend, maar het is een lid van de uienfamilie. Bieslook wordt buiten gepiant. Als de plant bijna afgestorven is, worden de pol len opgeslagen in koelcellen. Door de zwavelhoudende, etherische olien in uien, kunnen uw ogen gaan tranen bij het schoonmaken. Een stuk minder wordt het als u de ui schoon- maakt ondergedompeld in een bakje water of voor een open raam. Wekelijks worden er pollen van die voorraad uit de koelcel gehaald en worden weer opge- kweekt met licht, water en warmte. Zo is er het hele jaar door verse bieslook te koop. De groene, buisvormige blaadjes zijn heerlijk om de smaak van allerlei gerechten af te ronden. Het beste kunt u bieslook rauw verwerken. Door verwarmen wordt de smaak wat bitter. Tot voor kort was bieslook als plantje in een potje te koop. In verband met de houdbaar- heid is AH overgestapt op zakjes met 20 gram afgeknipte sprietjes verse bieslook. Ook kruiden als tijm, peterselie, kervel, dille en basilicum zijn vers te koop in zulke zakjes. ne soorten prei Ook prei hoort tot de uienfa milie. De smaak is wat meer ingetogen en iets 'fijner' dan die van uieH. Over het alge- meen wordt prei meer als gekookte groente dan rauw verwerkt. Zomerprei, herfst- prei en winterprei zijn in de verschillende seizoenen te koop. Zomerprei is de nieuwe oogst en verkrijgbaar vanaf juni tot augustus. Deze prei is lang, dun en heeft een korte witte schacht. Herfstprei, die er in oktober en november is, heeft een forse, rechte Stengel en een langere witte schacht dan de zomerprei. Het blad is wat grijs-groenachtig. Winterprei verschilt niet veel van herfstprei. Hij heeft iets meer donkergroen blad. AH verkoopt alleen korte prei, dat wil zeggen prei waar een gedeelte van het stuggere groen al afgesneden is. Dit betekent dat u bij het schoon maken minder hoeft weg te gooien. Het rijpe teentje van deze geu- rige groente kunt u geperst of fijngehakt gebruiken. Knof look wordt geroemd om z'n specifieke, zuidelijke aroma. Bij AH koopt u gedroogde knoflookbolletjes het hele jaar door, in netjes met twee of drie bolletjes. In de zomer- maanden is er ook verse knof look te koop. Deze bollen zijn groter en zitten per rwee ver- pakt op een schaaltje. Een gedeelte van de steel zit er nog aan. Verse knoflook is sterker van smaak, geuriger en aroma- dscher dan gedroogde knof look en is beperkt houdbaar. AllerHande 53

Allerhande | 1992 | | pagina 53