Bardolino: Kersenontpitter: een frisse rode zomerwijn Wat is fructose? Nieuwtjes, tips en wetenswaardigheden, voor u verzameld door de redactie van AllerHande. 4 AllerHande Het is weer volop kersentijd en deze rode vruchten met hun stevige, sappige vrucht- vlees zijn heerlijk om zo uit het vuistje te eten. Maar u kunt met kersen veel meer kanten op. Wat dacht u van een frisse kersenjam, of kersen op sap, of kersen als vulling M voor een echte zomerse vruch- tenvlaai? Voor deze lekkernij- en gebruikt u meestal ontpitte kersen. De kersenontpitter is hierbij onontbeerlijk. Dit apparaatje ziet er uit als een soort nijptangetje met aan het ene uiteinde een staafje en aan het andere uiteinde een holle- tje met een uitsparing. Door de kers op het holletje te leg- gen en vervolgens in het tan- getje te knijpen dmkt het staafje de pit uit de kers. Ver- krijgbaar bij een goed gesor- teerde huishoudelijke artike- lenzaak. Prijs ca. f 7,95. De meeste rode wijnen sma- ken het best als ze op kamer- temperatuur worden gedron- ken. Maar er zijn ook rode wijnen die enigszins gekoeld beter smaken. Meestal zijn dat fruitige wijnen die jong gedronken worden. Beaujolais is daar zo'n voorbeeld van en ook de Italiaanse Bardolino uit het gewest Veneto. De wijn is genoemd naar het plaatsje Bardolino dat aan de oostkant van het Gardameer ligt. In de heuvels rondom dit plaatsje wordt een frisse, lek- ker fruitige wijn gemaakt. Echt een wijn die je graag drinkt op een warme zomer- avond. Bijvoorbeeld bij lichte vleesgerechten, bij kip, bij maaltijdsalades of zomaar bij een stukje jonge Goudse. Bewaart u uw wijn in een kel- der of op een koele plaats, dan zal de Bardolino precies op de goede temperatuur zijn (circa 14 °C). Heeft hij op een war- mere plaats gestaan, zet de Bardolino dan een half uur voor gebruik in de koelkast. (D@CD Fructose, ook wel genoemd vruchtensuiker, is een enkelvoudige suiker en hoort bij de groep verteerbare koolhydraten. Dat wil zeg- gen dat het direct na opname in ons lichaam wordt omgezet in energie. Fructose komt voor in fruit en geeft daaraan vooral de zoete smaak. Verder komt fructose voor in stroop en honing. Ook zijn er 'ener- giesnoepjes en -koekjes' verkrijgbaar waar fructose in zit.

Allerhande | 1992 | | pagina 4