Kip en kalkoen op de barbecue AMERIKAANSE LEKKER VERRASSEND barbecueparty MARINATED SPARERIBS (krabbetjes gemarineerd in barbecuesaus) (barbecuegerecht, 8 personen) 2 citroenen, 3 kilo krabbetjes, 4 takjes peterseiie, 2 sjalotjes, 3 teentjes knoflook, 3 dl tomatenketchup, 4 eetlepels scherpe Dijon mosterd, 2 eetlepels worcestershiresaus, 1 eetlepel (witte wijnlazijn, 1 eetlepel sojasaus, 2 eetlepels bruine basterdsuiker, 11/2 eetlepel chilipoeder, 4 eetlepels olie, keukenmachine Voorbereiden: 1 Citroen onder koud stromend water goed afboenen en in plakjes snij- den. In grote pan krabbetjes, citroenplakjes en peterseiie doen. Zoveel water toevoegen dat krabbetjes onder staan. Aan de kook brengen en krab betjes-met deksel op pan in ca. 45 rninuten zachtjes gaar koken. Krabbetjes in vergiet laten uitlekken. Intussen andere citroen uitpersen. Sja lotjes en knoflook pellen, grofsnipperen en in keuken machine pureren. Citroensap, ketchup, mosterd, worcester shiresaus, azijn, sojasaus, bas terdsuiker, chilipoeder en olie toevoegen en tot gladde bar becuesaus mengen. Krabbetjes random met saus bestrijken en in lage wijde schaal leggen. Rest van barbecuesaus erover schenken. Krabbetjes afgedekt in koelkast ca. 1 uur laten marineren. Bereiden: Krabbetjes op barbe- cuerooster ca. 10 cm boven gioeiende houtskool leggen. Krabbetjes in ca. 8 a 10 rninu ten bruin en krokant rooste- ren. Krabbetjes regelmatig keren en af en toe bestrijken met achtergebleven barbecue saus. Voorbereiden: ca. 1 uur (en ca. I uur wachttijd) Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 3,50 Bevatper eenpersoonsportie: 420 Calorieen vet 19 g- eiwit 46 g - koolhydraten 16 g AMERICAN HAMBURGERS (Amerikaanse hamburgers) (barbecuegerecht, 8 personenj V2 groene paprika, 2 grote uien, 600 g rundergehakt, 1 ei, 2 eetlepels slagroom, 4 eetlepels paneermeel, 2'/2 theelepel chilipoeder, zout, peper, 1 eetlepel olie, 3 tomaten, 8 sesambolletjes, 4 eetlepels boter of margarine, 8 slabladeren, keukenmachine Voorbereiden: Paprika wassen, schoonmaken en in stukjes snijden. Uien pellen en halve- ren. 1V2 Ui in ringen snijden. Rest van ui grofsnipperen. Paprika en gesnipperde ui in keukenmachine heel fijn hak- ken. Gehakt in kom doen. Ui- paprikapuree, ei, slagroom, paneermeel, chilipoeder, zout en peper toevoegen. Tot smeui'g mengsel kneden. Gehaktmengsel in 8 gelijke stukken verdelen. Met vochti- ge hand tot ronde platte schij- ven vormen. Hamburgers dakpansgewijs op schaal leg gen. Tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. Bereiden: Hamburgers dun bestrijken met olie en op bar- becuerooster ca. 10 cm boven gioeiende houtskool leggen. Hamburgers in ca. 6 minuten bruin en gaar roosteren, hal- verwege keren. Intussen toma ten wassen en in 16 plakjes snijden. Sesambolletjes open- snijden en besmeren met boter. Onderste helften beleg- gen met slabladeren. Hambur gers ertussen leggen. Garneren met uiringen en tomaatplak- jes. Serveren met barbecue saus, chilisaus of piccalilly. Voorbereiden: ca. 20 minuten Bereiden: ca. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 325 Calorieen vet 15 g- eiwit 21 g- koolhydraten 27 g Denk voor de barbecue 00k eens aan kip en kal koen. AH biedt u een scala aan snel-klaar kip- en kalkoenprodukten die u uftstekend op de barbecue kunt roosteren. Er is zelfs een kip-barbecuepakket. De drumsticks, karbonades en kluifjes in dit pakket zijn elk met een andere pittige kruidenmix gekruid. Voor de variatie wordt de kruiding elke vier weken gewisseld. Andere kipprodukten die u op de barbecue kunt leggen zijn: ongekruide drumsticks, ongekruide kluifjes, braadsticks en gerookte kipfilet. Ook kalkoenprodukten zijn heel lekker op de bar becue: kalkoenbiefstuk, kalkoentournedos, kal- koenshaslik, kalkoenhamburger en kalkoenbraad- worst. Kipprodukten met vel, zoals drumsticks en kluifjes, kunt u in z'n geheel op de barbecue leggen. Het vel bevat voldoende vet om het vlees gaar te roos teren. Kipprodukten zonder vel en kalkoenprodukten zijn daarentegen erg mager. Bestrijk ze daarom voor- dat u ze op de barbecue legt met wat olie. Kip- en kalkoenprodukten moeten beslist door en door gaar worden. Leg ze dus niet te dicht op het vuur, dan zijn ze bruin voordat ze gaar zijn. Als de ruimte tussen het houtskool en het rooster zo'n 10 cm is, hebben de produkten ook tijd om gaar te worden. Af hankelijk van het soort vlees en de dikte moet u rekenen op zo'n tien tot twintig minuten. Kipprodukten tot gebruik altijd in de koelkast bewa- ren. AllerHande 43

Allerhande | 1992 | | pagina 43