X ■■iTikxrirsfviFTn Mc^ret^Zc^ *ii zachtheid 1 w *11 Hoe kunje Huis- traiteurmaaltijden opwarmen? We Ike suiker moet ik gebruiken om zelfjam te maken? Hoe kom ik aan onderdelen van de PMC snelkookpan? Wat is Magor? l\ Ita€lr8 Licht en luchtig, zach in een laag overhe nwefc ik *- roomijs met meer melk srlijke melkchocolade. BP Ik heb me voorgenomen om deze stomer optimaal te genie- ten van de weekends en niet al te veel tijd in de keuken door te brengen om het eten klaar te maken. Uw maaltijden van de Huistraiteur lijken me een uit- komst, maar ik heb geen oven of magnetron. Hoe kan ik ze het beste vertuarmen DHR. P. TEZ. De maaltijden van de Huistraiteur kunt u uitstekend au bain-marie verwarmen. Bij deze methode vult u een pan met water waarin u het bakje met de maaltijd plaatst. U verwarmt het water en houdt het ongeveer 20 minuten tegen de kook aan. Geen deksel op de pan leggen. Het water mag absoluut niet gaan koken. Zo hebt u, eventueel in combina- tie met een soep of salade, in korte tijd een smakelijke maal tijd. Op de achterkant van de verpak- king staat nog eens precies aan- gegeven hoe het au bain-marie verwarmen van een maaltijd in zijn werk gaat. Een uitzondering moet worden gemaakt voor de pizza's. Om een pizza te verwar men is het gebruik van een oven aan te bevelen. In de koekepan gaat ook, maar smaak en kwali- teit worden dan wat minder. Ik heb een bedje met aardbeien aangeplant in de tuin en ben van plan aardbeienjam te gaan maken. Van een vriendin hoor- de ik datje hiervoor speciale suiker moet gebruiken. We Ike suiker is dad MEVR TH. vanS. TEL. Voor het maken van jam en gelei kunt u het beste geleisuiker gebruiken. Dit is suiker waaraan pectine is toegevoegd. Pectine is een bindmiddel dat van nature in alle planten en vruchten aan- wezig is. Het bindt de cellen aan elkaar. Suiker, dus ook geleisui ker, heeft de gunstige eigen- schap dat het schimmelvorming remt en dus bederf tegengaat. Bovendien versterkt het de fruit- smaak. Geleisuiker is speciaal bedoeld voor het maken van jam en gelei, omdat het niet alleen zoet maar tegelijkertijd ook bindt, waardoor de jam dikker wordt. Ik heb nog steeds de snelkook pan die ik destijds heb gekocht via de Premie van de Maand Club. Is het nog mogelijk om aan onderdelen voor deze pan te komen, want ik zou hem niet meer willen missen? MEVR. H. TEG. Er blijken nog heel veel mensen te zijn die de snelkookpan van de PMC gebruiken. Gelukkig kan de firma Rijtol u nog aan alle onderdelen voor de snelkookpan helpen. Met uitzondering van de handvatten. Een aantal jaren geleden is er namelijk brand geweest in de fabriek waar de pannen worden gemaakt. De mallen voor de grepen zijn daar- bij verbrand. Er is toen besloten om de pannen te voorzien van modernere grepen. De firma Rijtol levert trouwens nog steeds dezelfde snelkook- pannen, maar nu met de gemo- derniseerde grepen, namelijk een handvat en een steel. Voor onderdelen kunt u bellen met deze firma: tel.: 035 - 850907. In mijn vakantie heb ik ken- nisgemaakt met Magor. Tot mijn vreugde stag ik dat u het ook in uw assortiment hebt. Maar wat is Magor nu precies? MEVR. B. TER. Magor komt uit Italie. Het bestaat uit laagjes Mascarpone (een verse, romige kaas) en laagjes Gorgonzola. Gorgonzola is een pittige Italiaanse blauw- schimmelkaas. Magor smaakt lekker op een toastje en is ook heel geschikt voor het maken van een kaassaus. 1 Hi L I V fat, AllerHande 97

Allerhande | 1992 | | pagina 97