Hollandse nieuwe De beste maatjes. V R A A G EN ANTWOORD Is er verschil tussen groene en witte asperges? Waarom is er muziek in de winkel? Zorgvuldig gekoeld en gezouten, vakkun- dig met de hand gefileerd, continu op kwaliteit en smaak gecontroleerd... ddt is vacuumverpakte Nieuwe Haring van De Jager. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. F.Ike vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. De laatste jaren zieje naast de witte asperges ook de groene, die ik heel lekker vind. Hoewel de smaak van de groene asperges iets anders is, blijft het toch duidelijk qua vorm en smaak een asperge. Wat is nu eigenlijk het verschil tussen deze twee soorteni MEVR. Q. TEA. In principe hebben we hier te maken met dezelfde groente. Alleen de kleur is anders; deze wordt bepaald door de omstan- digheden waaronder de asper ges worden geteeld. Witte asperges groeien onder de grond. Zodra de asperge de grond omhoog duwt, moet hij worden gestoken. Groene asper ges daarentegen groeien tot 20 a 30 centimeter boven de grond. Onder invloed van zon- licht wordt in de plantencellen bladgroen (chlorofyl) aange- maakt. Hierdoor krijgen de asperges hun lichtgroene kleur. De smaak is ook iets anders dan die van de witte asperges: meer in de richting van groene groenten. Het seizoen voor de Hollandse asperges is slechts kort, name- lijk van eind mei tot eind juni. De laatste jaren importeren we ech- ter zowel witte als groene asper ges, waardoor u bij AH in veel winkels al vanaf maart asperges kunt kopen. Bij het winkelen in uw zaken word ik nogal gehinderd door muziek. Het volume geeft me het gevoel in een disco te winke len. Muziek is een persoonlijke keus. Daarvoor hoeven we niet naar Albert Heijn. MEVR. M. de B. TEA. De muziek in de winkel hoort niet zo hard te zijn dat het hinderlijk is bij het boodschappen doen. Een combinatie van belichting en achtergrondmuziek moet een prettige steer oproepen, waarin de klant zich thuisvoelt. In de loop der jaren is het winke len en daarmee ook de winkel veranderd. In de jaren zestig werden er zo'n vijfduizend artike- len verkocht, tegenwoordig is er in de grootste Albert Heijn-super- markten een assortment met ongeveer achttienduizend artike- len aanwezig. Dit grotere assort ment vraagt om meer rust voor de klant bij zijn keuze. Bij Albert Heijn wordt hierover nagedacht. In de grote AH-winkels is dan ook alleen muziek te horen op de afdelingen, die daartoe geei- gend zijn. 96 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 96