e DE GOUDEN VLEESREGELS VOOR ■"""smaak m 1. Zo blijft vlees sappig Bestrooi vlees nooit van tevoren met zout - dit trekt de vleessap- pen uit het vlees - en prik niet in het vlees, want dan lopen de sappen eruit. Laat vetrandjes zit- ten. Snijd ze er eventueel na de bereiding pas at. En: bereid vlees zo groot mogelijk en ver- deel het daarna pas in porties. 2. Zo krult en krimpt vlees minder Haal vlees een half uurtje voor bereiding uit de koelkast; het temperatuurverschil is dan min der groot, waardoor het vlees gelijkmatiger kan worden bereid. 3. Zo weet u of groot vlees gaar is Om dat precies aan de weet te komen als u twijfelt, hebt u een vleesthermometer nodig (ver- krijgbaar bij de betere huishoud- speciaalzaken). Bij 72 a 76 °C (in de kern) is het vlees gaar (vooral van belang bij varkensvlees dat u altijd gaar moet eten), bij 52 °C is het rose. 6. Zo wordt vlees niet droog Mager varkensvlees kan bij het bakken droog worden. Dit kunt u voorkomen door het vlees van tevoren even door bloem te halen. Overtollige bloem eraf kloppen. De bloem vormt niet alleen een beschermlaagje, maar zorgt ook voor een mooi bruin kleurtje en een licht gebon- den jus. AllerHande 93 HET GOEDE VAN Er zijn een paar foefjes om vlees zo te bereiden dat u er optimaal van geniet. Drs. Natasa Krivokuca, PR-manager van het Voorlichtings- bureau Vlees, wordt dagelijks geconfronteerd met vragen op dit gebied. Zij stelde voor AllerHande zeven gouden vleesregels op. 7. Zo wordt stoofvlees niet taai Zorg ervoor dat de vloeistof, die na het dichtschroeien moet wor den toegevoegd, niet koud is. Wijn of bier maakt het vlees mal- ser. Gebruikt u dit liever niet, voeg dan een klein scheutje citroensap, azijn of ander 'zuud vocht toe. Belangrijk is ook dat het deksel tijdens het stoven op de pan blijft. Zo verdampt't vocht niet en bedruipt het vlees zichzelf via de gecondenseerde druppeltjes 4. Zo lopen de vleessappen niet weg Laat vlees (vooral groot vlees) na de bereiding tien minuten rus- ten op een warme plek (onder folie of in de nog warme, maar uitgeschakelde oven). In die rust- pauze kunnen de goed door het vlees verdelen en gaan ze niet verloren bij het snij- den. 5. Zo snijdt u vlees het beste Gebruik een vlijmscherp vlees- mes zonder kartels en snijd het vlees dwars op de draad. Vraag advies aan uw AH-slager als u twijfelt hoe dat moet. Hij kan het u precies vertellen!

Allerhande | 1992 | | pagina 93