Gedegen opleiding tot stager STEEDS Het vleesassortiment van AH is de afgelopen jaren enorm uitge- breid. Een speciale plaats is weggelegd voor vleessoorten die zich om diverse redenen onderscheiden. Zo verkoopt Albert Heijn uitslui- tend kalfsvlees van kalveren die diervriendelijker worden behan- deld en in groepjes samenleven (Gegarandeerd Groepskalfs- vlees, met een speciale sticker op de verpakking aangegeven). Scharrelvarkensvlees is tegenwoordig in veel AH-winkels (ca. 100) verkrijgbaar. U herkent 't aan de ISC-sticker (Internatio nale Scharrelvarkensvlees Con- trole). Relatief nieuw is Farmers Best: het beste vlees van zorgvuldig geselecteerde rasvarkens, die speciale voeding krijgen van een zeer goede kwalitert en samen- stelling (nu in 50 en aan het eind van het jaar in circa 100 AH-win- kels te koop). En als het om rundvlees gaat, hebben we natuurlijk al jaren Greenfields uit lerland. Dit vlees is af komstig van runderen die niet voor de zuivelindustrie wor den gefokt (de melk is voor de kalfjes!) maar puur voor het vlees, en dat is te proeven. Vlees van AH: altijd vers Het vlees bij AH is altijd vers, of u nu voorverpakt vlees koopt of het laat afwegen in de bedie- ningsslagerij. In vrijwel alle geval- len komt het rechtstreeks van onze verscentrales. Al het vlees kunt u dus zelf invriezen. Om concrete redenen zijn enkele soorten bevroren geweest, maar ook dan is er geen bezwaar tegen thuis invriezen. Dit profes- sionele invriezen gebeurt zo snel dat er van kwaliteitsverlies niet of nauwelijks sprake is. Dit geldt bijvoorbeeld voor barbecuepak- ketten (die worden ingevroren om aan een plotselinge grote vraag te kunnen voldoen) en voor vegetarisch 'vlees' (dat ingevroren uit Israel komt). Overigens: het is af te raden om vlees in te vriezen dat u zelf al eens hebt ingevroren, omdat het vlees dan wel in kwaliteit achter- uit gaat. Elk stukje vlees dat u bij AH koopt, kunt u dus wel thuis invriezen. (Tip: verpak het vlees in kleine porties. Het wordt dan niet zo'n grote ijsklont, u kunt precies zoveel uit de vriezer halen als u nodig hebt en het vlees is bovendien eerder ont- dooid. Dat ontdooien doet u uiteraard in de koelkast.) Elke AH-slagerij heeft een AH-hygieneplan Wie vers vlees verkoopt, moet voor een superschone omgeving zorgen. AH doet dat via zijn eigen hygieneplan en dat gaat ver. Het is een draaiboek waarin de schoonmaak tot in de kleinste details wordt voorgeschreven. De werkvolgorde staat erin, maar ook de schoonmaakmidde- len en -materialen zijn voor elk onderdeel van het werk vastge- legd. Elke dag wordt de slagerij com- pleet leeggehaald en schoon- gemaakt. Van boven tot onder, zouden we bijna zeggen: wan- den, vloeren, deuren, toonban- ken, vitrines, ramen, schalen, weegschalen en uiteraard het hele instrumentarium van de sla- ger. Zelfs de stopcontacten wor den niet overgeslagen! De chefs van AH's bedieningsslagerijen zijn allemaal vakslagers, die de vierjarige dagopleiding aan de Slagers Vakopieiding in Utrecht hebben gevolgd of het vakdiploma haalden na een vijfjarige deeltijdopleiding. Eenmaal bij AH - waar zij op hun beurt weer praktijkbegeleider zijn voor andere slagers in opleiding - werken ze volgens de handboeken van AH. Daar staat bijvoorbeeld precies in hoe AH het vlees gesneden en gepresenteerd wil hebben. Daarnaast zijn er bij AH allerlei interne opleidingen, waar zowel de slagers als al hun medewerkers de nodige kennis opdoen. Hebt u een vraag over de bereiding van vlees, over bewaren, snijden, invriezen of wat dan ook? Vraag het aan uw AH-slager, want hij weet er alles van. AllerHande 91

Allerhande | 1992 | | pagina 91