De zuivelste verwenners. •- Aionfv Sour Cream Ze zijn verschillend en hebben veel gemeen: Sour Cream en Creme Fraiche van Mona. Ze worden gebruikt als de 'romige afmakers' van de meest uiteenlopende gerechten. Toch hebben ze elk hun eigen toepassings- mogelijkheden en eigenschappen. En daar willen we 'ns een keertje dieper op ingaan. Zo is Sour Cream frisser en ietwat nadrukkelijker van smaak dan Creme Fraiche. Sour Cream is dan ook een smaakmaker, die gerechten fris en licht maakt. Sour Cream is bij uitstek geschikt voor gerechten met een min of meer neutrale smaak. Er zijn heerlijke sauzen mee te maken voor bijvoorbeeld vis of wit vlees zoals kip. U kunt ook denken aan koude sauzen, dipsauzen, dressings en zelfs aan de finishing touch van fruitsalades. Maar Mona's Sour Cream is ook te gebruiken als koude garnering van warme gerechten, bijvoorbeeld in soepen en door groenten. Met een vetgehalte van 20% bevat Sour Cream bijna 70% minder calorieen dan mayonaise. Door dit lage vetgehalte is Sour Cream niet op te kloppen. U moet het om dezelfde reden ook niet koken, want dan gaat het schiften. Creme Fraiche is zachter en milder van smaak dan Sour Cream. Minder uitgesproken. En daarom is Creme Fraiche het zuivelprodukt voor het verfijnen van gerechten met een karakteristieke smaak. Het is erg lekker voor sauzen bij bijvoorbeeld rood vlees, wild, pittige gerechten als goulash en de gerechten uit de Italiaanse keuken - alle pasta's - en de Franse keuken. Creme Fraiche is ook prima geschikt om sauzen te binden en ze tegelijkertijd voller en zachter te maken. Het verschil met Sour Cream is, naast de smaak, het vetgehalte dat 35% is. Creme Fraiche kan hierdoor wel opgeklopt worden en gaat bij het koken niet schiften. OS /nor Je hebt cream en je hebt creme. i tJ/fv root DirSAV/ts. 11 eminent in mm Wortelsalade met rauwe ham (voor 2 personen) De worteltjes schrappcn en in zeer dunne reepjes snijden. In ruim kokend water met wat zout en citroensap 3 minuten flink laten koken. Daarna in een vergiet laten uitlekken en afkoelen. De sour cream vermengen met de mayo- naise en wat versgemalen peper. De wortelreepjes met de saus vermengen. Op elk bordje een blad ijsbergsla in de vorm van een schuitje leggen en de salade erin scheppen. De zeer dun gesneden rauwe ham dubbel- vouwen en er hoorntjes van vormen. Deze naast de salade leggen. Het gerecht serveren met geroosterd wit brood en boter- krullen. 200 gram bospeen citroensap 2 eetlepels mayonaise 1 bekertje sour cream 2 bladen ijsbergsla 8 plakjes rauwe ham zout en peper Haaskarbonades in peterseliesaus (voor 2 personen) De karbonades bestrooien met zout en peper en in de boter op hoog vuur random bruin bakken. Het vlees uit de pan nemen en een deel van de braadboter wegdoen. De witte wijn in de pan gieten, de aanbaksels losroeren en het vocht tot de helft laten inkoken. De cr£me fraiche toe- voegen, de saus al roerend aan de kook brengen en laten door- koken tot deze licht gebonden is. Op smaak brengen met wat citroensap, zout en peper. De peterselie door de saus roeren en de karbonades 10 minuten in de saus laten warmen. Smaakt lekker met aardappelcroquetjes of lintmacaroni en gckookte groente erbij. 2 haas- of ribkarbonades 40 gram boter I dl droge witte wijn 1 bekertje cr£me fraiche citroensap 1 eetlepel fljngehakte peterselie zout en peper

Allerhande | 1992 | | pagina 69