Fmitige rose: een echte zomerwijn Oleandi plant IT D E S U MARINADE MAAKT VLEES MALS Alle vleessoorten hebben meer of minder bindweefsel. Hoe meer bindweefsel, hoe minder mals het vlees (maar wel heel smakelijk!). Dit bindweefsel kunt u ten dele laten oplossen door het vlees eerst te marineren. Zure ingredienten in een marinade, bijvoorbeeid (wijn)azijn of citroensap, breken namelijk alvast een deel van het bindweefsel af, zodat het eerder mals is en minder lang hoeft te stoven. Een bijkomend voordeel is dat een marinade ook smaak afgeeft, waardoor het vlees nog lekkerder wordt. AllerHande 5 Een schitterende plant, met vrij grote bladeren en prachti- ge tuilen bloemen in de kleu- ren roze, wit, rood en zelfs gestreept, is de Oleander. In de landen rondom de Middel- landse Zee groeit deze plant in het wild en kan daar een leng- te van wel vier meter bereiken. De exemplaren die in ons land worden gekweekt zijn niet zo groot, maar krijgen in hun bloeiperiode (zomer en najaar) wel dezelfde bloemenpracht. In de zomer kan deze (kamer)plant heel goed buiten staan, mits het plekje beschut, zonnig en tochtvrij is. Besproei de bladeren en knoppen regel- matig met water, om ze volledig tot bloei te laten komen. De Oleander houdt van licht, zon, frisse lucht en veel lauw water. Oleanders zijn te koop in AH- winkels met een bloemen- en plantenafdeling. In de zomer is witte wijn po- pulair. Heel begrijpelijk natuurlijk, want wine wijn drink je gekoeld en dat smaakt lekker fris op warme dagen. Bovendien past een droge witte wijn goed bij zomerse gerechten, bijvoorbeeid bij maaltijdsalades. Datzelfde geldt ook voor rose. Deze wijn is een poosje uit de mode geweest, maar wordt tegenwoordig weer meer gedronken. En dat is geen wonder, want de rose's die u nu koopt zijn steeds vaker droog, fris-fruitig en lekker kruidig. Een echte zomerwijn dus. De Cotes du Luberon en de Listel Gris zijn in de grote- re AH-winkels verkrijgbaar en smaken verrukkelijk bij sala- des met vis of vleeswaren en ook bij (lams)koteletjes van barbecue. Daarnaast heeft AH ook een rose als huiswijn. Deze zacht- zoete rose is een aanrader voor mensen die liever niet al te droge wijnen drinken. Zet de rose zo'n twee uur voor gebruik in de koelkast, dan heeft hij de juiste temperatuur als u hem wilt gaan drinken.

Allerhande | 1992 | | pagina 5