SI WK l LEKKER BU DE KOFFIE CALORIE-ARME VRUCHTENTAART JAN LAGROUW Wat kunt u winnen? is chefkok van het Amsterdamse restaurant Het Tuynhuys. "Als ik thuis kook, pas ik de- zelfde kneepjes toe als in de keuken van Het Tuynhuys. Als je die trucjes kent, kun je in elke keuken tot verrassende resultaten komen. U ook. Neem nu het recept dat ik hiemaast voor u heb opgeschreven. Helemaal niet moeilijk om te maken. Maar wel ontzettend lekker bij de koffie, terwijl u er behoorlijk wat calorieen mee kunt besparen. Misschien hebt u zelf ook al eens een lekker slank recept gemaakt met Natrena. Of wilt u het eens proberen... Stuur me dat recept dan eens toe. Voor de lekkerste recepten hebben we prijzen beschikbaar. De winnaar van de hoofdprijs is een avond bij mij te gast in Het Tuynhuys. Ook zijn er boodschappencheques van Albert Heijn te winnen. En elke inzender krijgt in elk geval een handig keukenhulpje. Bij de grote pot Natrena Kristalpoeder krijgt u nu trouwens 50% extra gratis, dus meedoen is nog voordelig ook! En denk nu niet: "Dat is niks voor mij" omdat u uw recepten zogenaamd te gewoontjes vindt. Als u succes hebt met uw recept bij uw familie of kenrrissen, wordt het vast ook gewaardeerd door andere mensem Stuur het in voor 31 juli 1992 naar: Natrena Recepten- wedstrijd, Postbus 1220, 3260 AE in Oud-Beijerland. Succes!" Jan Lagrouw Het smakelijkste recept wordt beloond met een culinair diner-voor-twee in restaurant Het Tuynhuys in Amsterdam, inclusief vervoer per limousine. Verder zijn er 10 AH-boodschappen- cheques van 100,te winnen. Daamaast onvangt iedere inzender een aardige attentie. Een deskundige jury, waaronder Jan Lagrouw, beoordeelt de inzendingen. Prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Over de uitslag is geen corres pondence mogelijk. Een heerlijk recept van Jan Lagrouw. deze calorie-arme vruchtentaart. Een smakelijke, maar toch slanke verrassing bij de koffie. Omdat u Natrena gebruikt in plaats van suiker. Gemakkelijk te maken en een gegarandeerd succes. vers fruit naar keuze (aardbeien, bosbessen, peren) 1 pakje bladerdeeg 430 gram kersen- of aard- beienjam Natrena Vloeibaar 8 eidooiers 7 dl meik 2 vanillestokjes 5 blaadjes gelatine 20 gram gezeefde bloem 1 citroen 2 theelepels Kirsch vlaaivorm van 28 cm huishoudfolie VOORBEREIDEN: Bak in een lage vorm van 28 cm een taartbodem van bladerdeeg en laat deze afkoelen. Laat de melk zachtjes heet worden en trek daar de gespleten vanillestokjes in. Vul het maatbekertje van Natrena Vloeibaar tot aan het streepje van 150 gram suiker en voeg het toe aan de melk. Vul daama het maatbekertje nog een keer met Vloeibaar tot aan het streepje van 20 gram suiker en voeg ook dit toe aan de melk. Klop de eidooiers met een garde zo lang tot ze lichter van kleur zijn. Breng de melk tegen de kook aan, verwijder de vanillestokjes en roer een paar lepels hete melk door de geklopte eidooiers. Giet nu, onder voortdurend roeren, de rest van de melk bij de dooiers en voeg de gezeefde bloem toe. Zet het mengsel terug op het vuur en laat het al roerend een paar minuten zachtjes pruttelen. Daama wat laten afkoelen en naar smaak citroensap en een theelepel Kirsch toevoegen. Bedek de gele room, want dat hebt u gemaakt, met plastic folie om velvorming te voorkomen. U kunt in plaats van folie ook de room bestrijken met een klontje boter. Terwijl de room verder afkoelt, maakt u de gelei voor over de vruchten. Week de 5 gelatineblaadjes in koud water en breng in een pannetje een kwart liter water aan de kook. Vul het maatbekertje met Natrena Vloeibaar, tot aan het streepje van 100 gram suiker, en voeg dit toe aan het kokende water. Haal de pan van het vuur en los de gelatine erin op. Voeg nog een theelepel Kirsch toe en zet het pannetje in een bak met koud water. BEREIDEN: Bedek de taartbodem met de jam. Strijk deze goed glad en doe er de lauwwarme gele room over. Steek er de gewassen en drooggemaakte vruchten in. De room koelt nu snel af, door de koude vruchten. Als de gelei gaat 'hangen', lepelt u de gelei over de taart. Strijk de gelei met een kwastje of een lepel glad. Laat de taart verder afkoelen en eet zonder zorgen over uw lijn een grote punt. nap

Allerhande | 1992 | | pagina 50