Hoe verser, hoe lekkerder F R I S S E IN MAALTIJ DSALADES 'W- EIKEBLADSLA MET KAAS EN CROUTONS (hoofdgerecht, 4 personen) 4 sneetjes oud wit casinobrood, 7 eetlepels (olijflolie, 150 g harde Hollandse geitekaas, 150 g Boeren-bieslookkaas, 100 g groene olijven met piment, 1 rode paprika, 6 zoetzure augurkjes, 2 eetlepels azijn, 1 theelepel mosterd, 1/2 theelepel suiker. zout, (versgemalen) peper, 1 krop eikebladsla, keukenpapier Voorbereiden: Korstjes van brood snijden, brood in kleine blokjes snijden en overdoen in kom. 3 Eetlepels olie erover schenken. Broodblokjes omscheppen en ca. 10 minu- ten laten intrekken. Intussen korstjes van beide kaassoorten snijden en kazen in blokjes snijden. Olijven halveren. Paprika wassen, halveren, zaadlijsten verwijderen en in kleine blokjes snijden. sla Augurkjes in plakjes snijden. In koekepan (met anti- aanbaklaag) broodblokjes al omscheppend tot krokante en bruine croutons bakken. Met schuimspaan uit pan nemen en laten uitlekken op keuken papier. In kom azijn, mosterd, suiker, zout en peper door elkaar kloppen. Rest van olie druppelsgewijs erdoor klop pen tot mooi gebonden saus ontstaat. Bereiden: Sla schoonmaken, wassen en goed uitslaan. In stukjes scheuren. In slakom sla, kaas, olijven, paprika, augurk en saus luchtig door elkaar scheppen. Bestrooien met croutons. Direct serveren. Voorbereiden: ca. 25 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca.f4,00 Bevat per eenpersoonsportie: 530 Calorieen vet 42 g- eiwit 22 g- koolhydraten 15 g LOLLO BIONDO MET GARNALEN EN AVOCADO (hoofdgerecht, 2 personen) 1 pakje Noorse garnalen a 100 g (AH, diepvries), 1 kleine rijpe avocado, 1 eetlepel citroensap, 2 eetlepels mayonaise, 1 eetlepel yoghurt, zout, peper, 10 sprietjes bieslook, 1/2 theelepel dragon (Silvo), 1 kropje lollo biondo, staafmixer Voorbereiden: Garnalen in ca. 1 uur laten ontdooien. Bereiden: Avocado schillen, in lengte halveren, pit verwijde ren en in kleine blokjes snij den. Besprenkelen met citroensap. In kom mayonaise, yoghurt en V4 deel van avoca do met staafmixer tot gladde saus pureren. Op smaak bren- gen met zout en peper. Bies look erboven fijnknippen en dragon erdoor roeren. Saus overdoen in sauskom. Sla schoonmaken, wassen, goed uitslaan en in stukjes scheu ren. Garnalen in stukjes ver- delen. In kom sla, garnalen en rest van avocado luchtig door elkaar scheppen. Salade over doen in slakom. Serveren met saus en wit stokbrood. Voorbereiden: ca. 1 uur wachttijd) Bereiden: ca. 15 minuten Prijs p.p.ca. f 4,25 Bevat per eenpersoonsportie: 265 Calorieen vet 21 g- eiwit 13 g- koolhydraten 7 g Verse sla kunt u het best eten op de dag van aankoop, want dan smaakt de sla het best. Weliswaar kunt u sla in de regel nog wel een of twee dagen in het groentevak van de koelkast bewaren, maar de kwaliteit loopt dan toch al achteruit. Een uitzondering hierop vormt ijsberg- sla; deze stevige soort is goed gekoeld wel een dag of vijf houdbaar. AllerHande 21

Allerhande | 1992 | | pagina 21