Het hele jaar door Superstevig of losjes. Knapperig of botermals. Rood, geel of groen... maar liefst zeven soorten sla van AH kunt u van alles doen. Vier soorten uit Barendrecht 12 AllerHande Als u dat zou willen kunt u elke dag van de week een andere sla op tafel zetten, want AH heefr zeven verschil- lende soorten. Bovendien zijn allerlei combinaties mogelijk. Het is bijna niet meer voor te stelien dat we het tot ongeveer vijf jaar geleden met een soort sla deden: kropsla (botersla, in tuinderstaal). De malse, voor- delige kroppen zijn en blijven natuurlijk verrukkelijk, maar toen de eerste nieuweling erbij kwam (ijsbergsla) was er wel meteen sprake van een revolu- tie in sla-erend Nederland. Niets kon een razendsnel suc- ces van deze soort - in de Ver- enigde Staten al heel lang 'Salad Number One' - in de weg staan. i Logisch cigenlijk, want de altijd frisse ijsbergsla heeft lou- ter voordelen. De bladeren zijn stevig en knapperig. En gaaf, zoda t u er zelden iets van weggooit. De zware kroppen (circa 450 gram) zijn bijna zo vast als kool en heel goed houdbaar, ook in gedeelten, in de groentelade van de koel- kast. Ijsbergsla kan bovendien van tevoren worden klaarge- maakt. Ideaal dus. Onze ijsbergsla komt uit Noordfriesland, waar de jonge, verse zeeklei en het kli- maat optimaal zijn voor de teelt van ferme kroppen. Van oktober tot april moeten we echter uitwijken naar onze telers in Spanje, bij wie de omstandigheden dan ongeveer gelijk zijn aan die van de Frie- se polders in de zomer. Krop sla en ijsbergsla zijn er het hele jaar door. Omdat slaliefhebbers ook wel eens iets anders willen en in zuidelijker streken of in res taurants al kennismaakten met andere soorten, liet AH het hier niet bij. Achtereenvolgens introduceerden we frisee, lollo rosso, eikebladsla, veldsla en lollo biondo. Bij alle vijf spreken tuinders van 'pluksla', ook al lijken de struikjes eerder op losse krop pen. Omdat u ons ruime aan- bod op prijs stelt, moet u niet raar opkijken als er straks weer nieuwe soorten in de winkel liggen. Want er is wereldwijd ongelooflijk veel keuze. Sla werd 550 jaar voor onze jaartelling al geteeld in Klein- Azie en behoort tot de familie der samengesteldbloemigen (bekende neefjes zijn paarde- bloem en zonnebloem). In totaal zijn meer dan 20.000 familieleden bekend. Die wor den lang niet allemaal als groente gegeten of geteeld,

Allerhande | 1992 | | pagina 12