OOK GROENTEN EN FRUIT OP DE FLORIADE BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Zes soorten rauwkost Nieuwe verpakking voor leverworst Veel soorten fuchsia's bij AH Briketten van kokosnootschaal Voor deze zomer is het assortment rauwkost van het AH merk vernieuwd. De samenstelling is verande- rend en de diverse soorten rauwkost zijn in kleinere hoe- veelheden van 150 g (kool- mix 125 g) verkrijgbaar. Deze hoeveelheden zijn beter afge- stemd op het gemiddelde ge- bruik per keer. Ze zijn ver- pakt in bakjes die met folie zijn afgedekt om de versheid te behouden. Naast een Gemengde Rauw kost (bestaande uit witte kool, prei, spitskool, rettich, peen, bleekselderij en rode papri ka) zijn er nu vijf soorten waarin een groente duidelijk de boventoon voert. Deze soorten zijn: Venkelrauuikost, met naast venkel, rode papri ka, witte kool en peterselie. Wortelrauwkost met peen, prei, witte kool en peterselie. Radijsrauwkost: met radijs, rettich, peterselie en peen. Koolmixrauuikost met witte kool, spitskool, rode kool, prei en peen. Bleekselderij- rauwkost: met bleekselderij, retttich en peen. Verkrijgbaar in de koelvitrine op de groen- te-afdeling. De leverworst en boeren- leverworst die u bij AH kende van het merk Meester zijn nu verkrijgbaar van het AH merk. Ze worden samen- gesteld volgens een nieuwe receptuur en hebben boven- dien een nieuwe verpakking gekregen. Later dit jaar zullen ook enke- le andere soorten worst een soortgelijke gedaanteverwis- seling ondergaan. Het gaat hierbij om Saksische lever worst, grove boerenlever- worst, Orientaalse worst, Mexicaanse worst en ge- kookte worst. AH Leverworst 250 en 500 c, AH Bokrenievkrwokst 250 en 500 g De Floriade in Zoetermeer: daar is meer te zien dan bloemen en planten. Er is liefst 21.000 vierkante meter ingeruimd voor groenten en fruit. Niet minder dan 120 pro- dukten zijn er te zien, waaronder de teelt van champignons, witlof en asperges. Er zijn ook kookdemonstrafies, waarbij met puur Neder- landse verse produkten gerechten en menu's worden klaargemaakt. Tenslotte is er een ex- positie, waarop is te zien hoe de weg van een produkt, van plant tot klant, verloopt. De Floriade is geopend tot 11 oktober 1992. Ter gelegenheid van de Floriade is het Floriade Kookboek verschenen. Het bestaat uit twee de- len. In het eerste deel staat informatie over de Floriade en over groenten en fruit. Het tweede deel bevat meer dan honderd recepten en vele handige tips en adviezen. Het Floriade Kookboek: 128 pagina's, f 19,90, ISBN 90 269 3418, uitg. Van Dishoeck. Ver krijgbaar bij de boekhandel. Fuchsia's hebben een ding gemeen en dat is dat ze allemaal uitbundig bloeien, als ze tenminste goed verzorgd worden. Fuch sia's zijn goed te houden als kamerplanten. Als u er maar voor zorgt dat ze op een lichte plaats staan. Bescherm ze wel tegen fel zonlicht en houdt ze goed vochtig. Ook in de tuin of in de plantenbak op het bal- kon doen ze het erg goed. Ze mogen dan niet te zonnig staan. Op de bloemen- en plantenaf- deling van AH hebt u nu de keus uit verschil- lende soorten Fuchsia's. In AH-winkels met een bedieningsafdeling bloemen en planten zijn natuurlijke verzor- gingsprodukten voor planten verkrijgbaar. Doel van milieuvriendelijker plantenverzor- ging is het voorkomen van ziekten door een goede bodemverzorging. Als er toch proble- men komen, dan kunt u deze ook het beste be- strijden met een biologisch middel. Zo is er Koppert Vaste Plantenvoeding, Vloeibare Plan- tenvoeding, Spray voor Glanzend Blad en een Spray tegen Insekten. Alle vier de produkten zijn gebruiksklaar en biologisch afbreekbaar. Voor informatie over deze produkten: Koppert 'groenlijn', tel.: 0189140456. Cococha kokosnootbriketten zijn barbe- quebriketten die uit kokosnootschalen samengesteld. Ze zijn afkomstig uit Indo nesia en worden geperst uit gecarboniseerde kokosnootschaal. De nieuwe briketten heb ben een hoge verbrandingswaarde en een brandduur van ca. 5 uur. 1 Kilo Cococha is ver- gelijkbaar met 3 kilo houtskool. Ze zijn ver- pakt in een kartonnen doos, die weinig ruimte in beslag neemt. Cococha kokosnqotbri kitten, pops 3 kilo AH ACTUEEL 7

Allerhande | 1992 | | pagina 107