V R A A G EN ANTWOORD Je kunt geen dag zonder Page m Waardoor wordt mosterd dunner als hetpotje open is Kan een zeem gewassen worden Wat is het verschil tussen maizena en aardappelmeel NATUURIJjK ZONDEK KON SERVEERMIDDEL Hoe komt het dat mosterd dun ner lijkt te worden ids het potje is aangebrokenHet lijkt wel of er een laagje olie op komt. DHR B. TEH. De mosterd gaat als een mooie gladde en homogene substantie in het potje. Voordat het potje wordt gesloten, wordt er lucht overheen geblazen, die ervoor zorgt dat er een dun vliesje op de mosterd ontstaat. Dit noe- men we het verdrogingsproces. Het vliesje moet ervoor zorgen dat de olien (afkomstig uit de mosterdzaden) zich niet van de massa afscheiden. Als u de mosterd de eerste keer gebruikt, wordt het beschermen- de vliesje verbroken. De olie krijgt nu de kans naar boven te komen en drijft als een dun laag- je bovenop de mosterd. Aan de 1 Wilt u iets meer weten over jrrodukten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AHtegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. kwaliteit en de smaak van de mosterd doet dit echter niets at. U kunt dit verschijnsel gedeelte- lijk voorkomen door met de gesloten pot even op de tafel te tikken. De olie zakt dan naar beneden. Ik heb bij u een huishoudzeem van kunststofgekocht. Kan ik deze tegelijk met de was was- sen? MEVR B.J. v.d. S. TEA. Een synthetische zeem kunt u beter niet wassen met zeep als hij wordt gebruikt voor het lap- pen van de ramen. We raden u aan een zeem te reinigen met een deel schoonmaakazijn op tien deleri water. De temperatuur van het water mag niet hoger zijn dan 60 °C. Boven deze tem peratuur krimpt de zeem en gaat in kwaliteit achteruit. Daarna laten drogen aan de waslijn. In ieder geval niet op een verwar- ming leggen, want dan wordt de zeem hard. Kunt u me ook zeggen wat het verschil is tussen maizena en aardappelmeel? MEVR. W. TEH. Behalve dat maizena wordt gemaakt van mais en aardappel meel van aardappels is er een verschil in toepassing. Weliswaar zijn het allebei bindmiddelen, maar een vloeistof die met aard appelmeel is gebonden blijft hel- der van kleur. Hierdoor is aard appelmeel bij uitstek geschikt 9~1 96 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 96