Alles bij elkaar Geen olie op de handen Compactverpakkingen Luiers en het milieu a Recent hebben enkele merken nog iets nieuws geintrodu- ceerd, dat u ook in de naam- geving terug vindt. Het gaat om de luiers die, behalve met het gewicht, ook rekening Ouders van baby's kunnen bij Albert Heijn makkelijk vinden wat ze zoeken. De indeling van de winkel is namelijk zo dat alle babyprodukten bij elkaar staan: zowel de voeding, de verzorging als de luiers. houden met de ontwikkeling die een kind doormaakt. De luiers zijn ontworpen met het idee dat elke fase z'n specifieke eisen stelt, ook aan de luier. Volgens deze gedachtengang maakt de baby vier fases door, die z'n weerslag vinden in de luier. De luiers heten 'Phases' en 'Step by Step' (van respec- tievelijk Pampers en Libero). Zo is er voor de pasgeboren baby een piepkleine luier met een uitsparing aan de voor- kant, zodat het naveltje beter kan genezen. Deze luier,wordt uitsluitend in ziekenhuizen gebruikt (Phases Micro, Libe ro Newborn). Voor de baby die voorname- lijk vloeibaar voedsel krijgt en dus ook een vloeibare ondas- ting heeft, is er een luier met twee elastische anti-lekrandjes aan de binnenkant (Phases Mini/Midi) of een elastische tailleband (Libero Baby Mini/Midi). Na de babytijd komt de peu- tertijd. Een peuter is beweeg- lijker en dan is het prettig als hij een luier heeft met extra brede kleefbandjes, die de luier goed op z'n plaats hou den (Phases Maxi/Maxi Plus, Libero Action Maxi). Kleuters hebben extra grote luiers nodig, maar dan wel lui ers waarin ze goed kunnen bewegen. Voor deze vierde fase is er een luier die tussen de beentjes extra smal is voor meer bewegingsvrijheid (Pha ses Junior, Libero Adventure Maxi Plus en Extra Large). Deze extra's zijn er in meisjes- en jongensuitvoering. Bij het kiezen en kopen van luiers let u niet alleen op de maat, maar natuurlijk ook op de kwaliteit en de prijs. Wat dit laatste betreft, moet u er rekening mee houden dat niet elk merk hetzelfde aantal lui ers in het pak heeft zitten. Alle merken zijn de laatste jaren overgestapt op de zoge- naamde compactverpakkin gen. In principe is het aantal luiers hetzelfde gebleven, maar het pak is een stuk handzamer geworden. Makkelijker in het vervoer en het scheelt in kast- ruimte thuis. De verpakking is kleiner, omdat de luiers bij het maken meer in elkaar geperst wor- den, hetgeen geen invloed op de kwaliteit van de luier heeft. Het binnenste van de luier bestaat uit korrels die super- absorberend zijn en ervoor zorgen dat de vezels het vocht snel opnemen en die niet meer loslaten. Doordat de lui ers kunnen worden samenge- perst zijn de pakken bijna de helft kleiner geworden. Ook bij het kopen van luiers zult u rekening willen houden met het milieu. Het is dan belangrijk om te weten dat het gebruikte plastic voor de bui- tenkant van de broekluiers geen PVC bevat en dat het bleken van de vezels op een minder milieubelastende manier gebeurt. Namelijk niet Zorg bij het verwisselen van de luier dat u geen spoortjes olie op uw handen hebt. Dit kan op de plakstrips komen, waardoor ze loslaten en niet meer opnieuw plakken. met chloorbleekmiddelen zoals vroeger. Overigens spreekt bijna van- zelf dat luiers helemaal niet behandeld mogen worden met middelen die schadelijk kunnen zijn voor de baby. Er worden geen luiers verkocht die geparfumeerd zijn. CD LU AllerHande 93

Allerhande | 1992 | | pagina 93