I ei, puddingvorm inhoud ca. liter Voorbereiden: In kom met ruim koud water gelatine ca. 10 minuten laten weken. Intussen boven twee kommen ei splitsen. Aan dooier toevoe- gen: mai'zena, 1 eetlepei suiker en 2 eetlepels van melk. Door elkaar roeren. In steelpan rest van melk aan de kook bren- gen. Vanillestokje in lengte halveren. Met scherp puntig mesje merg uit halve vanille- stokjes boven melk schrapen. Halve vanillestokjes 00k aan melk toevoegen en ca. 10 minuten tegen de kook aan laten trekken. Vanillestokjes uit melk verwijderen. V4 Deel van warme vanillemelk door dooiermengsel kloppen. Mengsel in straal door rest van warme vanillemelk kloppen. Vanillemengsel op laag vuur onder voortdurend roeren laten binden tot vladikte. Gelatine goed uitknijpen en van vuur af in warme via oplossen. Via lobbig laten AllerHande 87 VANILLEBAVAROIS MET AARDBEIEN (nagerecht, 4 personen) 4 blaadjes witte gelatine, 1 eetlepei ma'izena, 6 eetlepels suiker, 1/4 liter melk, 1/2 vanillestokje (Silvo), 250 g aardbeier, 1/4 liter slagroom, 1 zakje slagroomversteviger, spuitzak met gekartelde spuitmond, worden. Af en toe roeren. Intussen aardbeien wassen en halveren. In kom eiwit stijf- kloppen. 2 Eetlepels suiker erdoor kloppen. In andere kom slagroom met slagroom versteviger en rest van suiker stijfkloppen. Helft van slag room overdoen in spuitzak. Rest van slagroom en daarna eiwit luchtig door lobbige vanillevla scheppen. Pudding vorm omspoelen met koud water. Vanillemengsel in vorm scheppen en ca. 3 uur in koel- kast laten opstijven. Bereiden: Met schone vingers rand van bavarois losmaken. Bavarois enkele seconden in bak met heet water houden. Mooie platte schaal op vorm leggen. Even schudden, samen keren en bavarois uit vorm laten komen. Garneren met toefjes slagroom en aardbeien. Voorbereiden: ca. 30 minuten (en ca. 3 uur wachttijd) Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca.fl,50 Bevat per eenpersoonsportie: 350 Calorieen vet 24 g- eiwit 7 g- koolbydraten 27 g

Allerhande | 1992 | | pagina 87