Lieflijke wijnen uit Luxemburg Uit Opletten met zuivel in de zomer Wat is monteren HOEVEEL BOTER HEB IK NODIG OM VLEES TE BRADEN? TEST UW KOOKKENNIS Antwoordmogelijkheden O Het binden van een warme vloeistof door er in gedeelten kleine klontjes ijskoude boter door te kloppen. Het binden van een warme vloeistof met een mengsel van gelijke hoeveelheden warme gesmolten boter en bloem. Het binden van een warme vloeistof met een mengsel van slagroom of melk en eierdooi- ers. (Hetjuiste antwoord kunt u lezen of bladzijde 98.) De benodigde hoeveelheid boter is afhankelijk van de hoeveelheid vlees. Gemiddeld rekent men 15 gram boter of margarine voor 100 gram vlees. Een bak- of braadpan met een anti-aanbaklaag zal minder boter vergen dan een gewone braad pan. De hoeveelheid vlees die men bakt is ook bepalend. Voor 6en lapje vlees wordt verhou- dingsgewijs vaak wat meer boter gebruikt, dan wanneer u meerdere lapjes tegelijk bereidt. Op de hellingen langs de Moezel liggen veel wijngaar- den. De Duitse Moezelwijn is bekend, maar ook in Luxem burg wordt Moezelwijn gemaakt. Net zoals in Duits- land worden er in Luxemburg steeds meer droge wijnen gemaakt, maar het kenmerk van de Moezelwijn is dat hij altijd zacht van smaak blijft. 'Lieblich' noemen ze dat daar. Het zijn wijnen om op een terrasje in de voorjaarszon te drinken. Schenk ze bij voor- keur licht gekoeld. Als u de wijn twee uur voor gebruik in de koelkast legt, is hij goed van temperatuur. In Luxemburg krijgt de wijn de naam van de druif. Bij- voorbeeld de geurige 'Rjvaner' of de iets neutralere 'Elbling'. De betere wijnen uit een oogstjaar mogen de aandui- ding Marque Nationale (M.N.) op het etiket zetten. De zomer is weer in aan- tocht. Als de temperaturen gaan stijgen, is het belangrijk wat extra aandacht te beste- den aan het vervoer van de gekoelde boodschappen. Met name zuivelprodukten zijn kwetsbaar. Ais ze te lang bui- ten de koeling blijven, worden ze zuur (melk, slagroom) of gaan smelten (boter, marga rine) met alle nare gevolgen van dien. Het is handig uw pas gekochte zuivelproduk ten in de veelvuldig bruikbare diepvriestassen van AH te bewaren tot u ze thuis weer in de koelkast kunt zetten. Deze tassen hebben een isolerend laagje aan de binnenzijde, vergelijkbaar met de werking van een koelbox. Houd er wel rekening mee dat u er niet te veel indoet, want daar zijn deze tassen niet op bere- kend. Diepvriestassen kosten 1,- per stuk. AllerHande 5

Allerhande | 1992 | | pagina 5