'40m, Zorgvuldige selectie en 'n goede voeding Veel goede voedingsstoffen overtuigd dat ze een groot aantal klanten een plezier zou- den kunnen doen met zo'n extra goede kwaliteit varkens- viees. En dus sdmuleerden zij een varkensfokker om de zaken nu eens totaal anders aan te pakken. Waar het 'gewone' varkens- vlees het voordeei heeft van zijn veelzijdige toepassingsmo- gelijkheden - het is wat 'neu- traler' van smaak - kenmerkt het Farmers Best zich vooral door z'n specifieke viees- smaak. En zoals dat bij top- kwaliteit hoort: dit varkens- vlees heeft een mooie struc- tuur en is heel mals. Door die iets steviger structuur is er ook wat minder braadverlies: het vlees slinkt minder in de pan. Stuk voor stuk eigenschappen die ook door deelnemers in proefpanels - uitgevoerd door een onafhankelijk bureau - worden bevestigd. De topkwaliteit van Farmers Best zit'm onder meer in de zeer zorgvuldige selectie van de rasvarkens. Hun afkomst laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Alle gegevens worden nauwkeurig geregi- streerd, zodat precies vaststaat waar het varken geboren is, hoe het is opgegroeid, wie de vader en moeder zijn enzo- voort. Die kwaliteitsbewaking wordt verder gegarandeerd doordat AH het vlees betrekt van een en dezelfde leverancier, die samenwerkt met een en dezelfde veearts. Naast deze zorgvuldige selectie zorgt ook de aard van de voeding voor de topkwaliteit van dit var- kensvlees. De uitgebalanceer- de voeding, die de varkens krijgen, geeft het vlees zijn specifieke smaak. Varkensvlees wordt van alle soorten vlees in Nederland het meest gegeten. Toch doen er nogal wat misverstanden de ronde. Soms wordt gedacht dat het cholesterolgehalte van varkensvlees ver uitsteekt boven dat van andere vlees- soorten, dat het veel vetter is en dat er uitsluitend verzadig- deTetzuren in zit. Zoals gezegd, dit zijn misverstanden die terug te voeren zijn naar de tijd dat er minder bekend was over de voedingsstoffen die vlees bevat. Voor varkensvlees geldt het- zelfde als voor andere vlees- soorten: er zijn magere en minder magere stukjes. Het vet bevat zowel verzadigde als onverzadigde vetzuren! Bovendien zitten er veel vita- minen en mineralen in var kensvlees. Wie 100 gram var kensvlees eet, heeft bijvoor- beeld al eenderde van de dage- lijkse eiwitbehoefte binnen, 60% van wat we nodig heb- ben aan vitamine D en 70% van de gewenste portie vitami ne Bl! Er is nog veel meer te vertellen over het goede dat zo'n stukje vlees ongemerkt biedt, maar daarvoor verwijzen wij u graag naar de volgende AllerHande. In dit nummer wilden we u alleen iets vertellen over Far mers Best varkensvlees. Een naam om in de gaten te hou- den wanneer u iets bijzonders op tafel wilt brengen. AllerHande 37

Allerhande | 1992 | | pagina 37