Verse kruiden in ijsbiokjesvorm invriezen Speciaal voor AH geteeld Korte distributielijnen KORIANDER PETERSELIE KERVEL AllerHande 13 propyleen. Dit materiaal beschermt de kruiden tegen uitdrogen, zodat ze langer vers blijven. Zelfs bieslook wordt voortaan in deze zakjes ver- kocht en niet meer als plantje, zoals u gewend was. Peterselie en selderij zitten in wat grote- re zakjes. Alleen de tuinkers van Greenpack is nog verpakt in het kartonnen doosje. De hoeveelheid verse kruiden, per verpakking is aangepast aan een hoeveelheid die in &n keer is te gebruiken. Verse kruiden zijn nu eenmaal een kwetsbaar produkt, dat niet lang bewaard kan worden. Omdat verse kruiden zo gevoelig en teer zijn, krijgen ze van AH extra aandacht. Ze worden speciaal voor AH vak- kundig geteeld bij een grote kruidenkwekerij. Zodra het weer het toelaat, zo vanaf begin mei tot eind September, buiten op het veld. De rest van het jaar worden de krui den geteeld in kassen. Alleen tijm staat als winterhar- de heester het hele jaar buiten. Basilicum is gevoelig voor regen en wordt daarom het jaar rond in kassen gekweekt. In de donkere wintermaan- den, als er ook in de kassen te weinig licht en warmte is, worden bij tekorten de krui den uit Israel gei'mporteerd. De peterselie komt dan uit Italie. Natuurlijk wordt bij het telen het milieu in de gaten gehouden. Niet alleen tijdens het telen worden de verse kruiden met zorg omringd. AH doet er alles aan om ervoor te zorgen dat de kruiden zo snel moge- lijk en dus echt vers in de win- kels liggen. Daarom houdt AH het vervoer en het verpak- ken in eigen hand. Voor een zo vers mogelijk produkt oogst men twee keer per dag: 's morgens en's middags. Direct na de oogst worden ze verpakt. Dit gebeurt voor een groot deel machinaal. Alleen het leggen van de kruiden op het folie gebeurt met de hand, omdat de kruiden zo teer zijn. Daarna gaan ze naar de AH- groentecentrales in het land. En daar vandaan worden ze naar de winkels gereden, waar ze de volgende morgen op de groente-afdeling liggen. Verse kruiden zijn een levend produkt. De nieuwe zuurstof- doorlatende verpakking zorgt ervoor dat ze kunnen blijven ademen, waardoor ze zeker vier dagen vers blijven. U kunt de kruiden het beste in de gesloten verpakking in de koelkast bewaren. Alleen basi licum kan niet tegen al te erge koude. Bewaar basilicum liefst op een droge, koele plek. Zien de kruiden er, als u ze nodig hebt, toch wat verlept uit? Leg ze dan in een bakje met ijs- koud water en ijsblokjes. Na een tijdje zijn ze weer hele- maal vers. Door kruiden in te vriezen blijft het aroma meestal beter bewaard. Knip ze of hak ze fijn in de keuken- machine als u een grote hoeveelheid tegelijk wilt invriezen. Verpak de kruiden in kleine kunststof doosjes van diepvrieskwaliteit. In een ijsbiokjes vorm kunt u een heel voorraadje tegelijk invriezen. Later verpakt u de ingevroren kruidenblokjes in een diepvrieskwaliteit plastic zak. Takjes basilicum en munt kunt u beter in een ijslaagje onder water bevriezen. Dan behouden ze hun aroma beter.

Allerhande | 1992 | | pagina 13