CFK'S VERDWIJNEN UIT KOELINSTALLATIES BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Hollandse chocolade in nieuw jasje Krokante kip panklaar Malt bier van Brouwers Bier Planten speciaal voor moederdag Wie kent niet de chocolade van Droste Vooral de pastilles in kokers zijn heel bekend. Ook Droste gaat met zijn tijd mee en komt met een aantal vernieuwingen. De ko kers van de pastilles zijn veranderd; ze zijn ge- makkelijker te openen, er is minder verpak- kingsmateriaal gebruikt en ze hebben meer in- houd: van 85 naar 100 gram. De pastilles Selec tion in geschenkdoos zijn voortaan in 150 gramsverpakking verkrijgbaar. Nieuw is het Droste Family Pack, een handig uitdeel/presenteerpak van 200 gram. Daar- naast introduceert Droste pastilles met een heerlijke cremevulling in de smaken melk pra line, melk caramel/rum en wit mango. Deze zijn verkrijgbaar in kokers van 100 gram. Droste kokers 100 g, f 2,49 Droste Selection 150 g, f 4.95 Droste Family Pack 200 g, f 3,99 Het is de bedoeling dat er uiterlijk 1995 geen CFK"s meer worden geproduceerd, volgens plannen van de Verenigde Staten en de Europese Gemeenschap. De Nederlandse milieu- minister Alders wil die datum zelfs nog vervroegen. CFK's (CFK is de afkorting voor de chemische Chloor-Fluor- Koolwaterstotverbinding) komen onder andere voor in koel- kasten. Dus ook in de winkelkoelingen, in koelruimtes van dis- tributiecentra en in koelauto's van AH. In de winkels en distributiecentra is de ombouw van koelinstal- laties al ver gevorderd. Voorheen werd daar het koelmiddel R12 gebruikt. R12 leek een aantal jaren geleden een goed koelmid del te zijn. Het maakt de motoren van de koelmeubels niet ka- pot, is onschadelijk voor de gezondheid en is bovendien niet brandbaar. Inmiddels weten we echter dat R12 de ozonlaag aan- tast en zelfs - zoals dat in vaktermen heet - een ozonaantasting heeft van 100%. Nu wordt overgeschakeld op het middel R22, dat een ozonaan tasting heeft van 5%. Onderzoek naar koelauto's Ook de koelauto's die voor Albert Heijn rijden zullen binnen- kort omgebouwd moeten worden. Daartoe onderzoekt Albert Heijn momenteel de toepassingsmogelijkheden van ozonvrien- delijke condensmiddelen, die toch een goed koelresultaat ople- veren. Nieuw van Mora is de gemakkelijk en snel klaar te maken: Kipkorn. Kip- korn bestaat uit mals kippe- vlees in een krokant jasje van cornflakes. Lekkerknapperig en heel geschikt als tussen- doortje of bij de maaltijd. Gemakkelijk te bereiden in oven, grill, koekepan en friteuse. Mora Kipkorn 4sTUKSA60g. f 3.29 Brouwers Bier, het eigen merk bier van Albert Heijn, heeft nu ook een malt bier. Brouwers Bier malt is al- coholvrij bier. Er zit minder dan 0,1% alcohol in. Naast het alcoholpercentage is ook de smaak aangepast. Brouwers malt smaakt nu nog meer naar de originele pils. Brouwers Bier malt 30 cl,/0,59 Elke moeder doet u op moederdag een plezier met deze vro- lijke plantjes in rieten picknickmanden. De potroosjes, de Ster van Betlehem en Kaapse violen kunt u leuk opmaken met de bijgeleverde zakjes heerlijk geurende potpourri. Erg trendy zijn de glazen appels en peren met twee kleine plantjes erin. De aar- de is afgedekt met gekleurde steentjes. Natuurlijk zijn deze moederdagartikelen verkrijgbaar op de bloemen- en plantenaf- deling van AH. AH ACTUEEL 7

Allerhande | 1992 | | pagina 107