Heb je dat sausje uitgezocht bij de abrikoosjes, of de abrikoosjes bij dat sausje?" tmcc/ouCifi4'i< Ik Iiet m'n gasten nog even in't onzekere. En iedereen had't er toen ineens over hoe belangrijk de kleur van eten eigenlijk is. Misschien wel net zo be langrijk als de smaak. En dat je met wat fantasie zulke leuke combinaties kunt maken, zonder dat je meteen culinaire hoogstandjes hoeft uit te halen. Nou ja, die saus was toevallig wel een Sauce Culinaire van Maggi. De Room-Cognac- saus, om precies te zijn. Overigens was het hele recept half uit een kook- boek en half van mezelf. De varkenshaasjes in plakken van ongeveer een centimeter dik snijden. Een voile eetlepel geschaafde amandelen goudbruin roosteren in een koekepan. Twee sjalotjes fijnhakken. Halve abrikozen uit blik laten uitlekken. De Room-Cognacsaus maken zoals op het pakje staat. De varkenshaasjes in wat boter in vijf minuten gaar en bruin bakken. Op een war me schaal leggen. De abrikozen in de bakboter warm maken, op de varkenshaasjes leggen en vervolgens de amandelen er gelijkmatig over strooien. De sjalotjes twee minuten in de bakboter fruiten en aan de saus toevoe- gen. Roer er vlak voor het serveren een eetlepel geknipte bieslook door. Serveer de saus bij het vlees. Samen met haricots verts en gegrati- neerde aardappelpuree. Ze vonden dat ik me weer veel te veel had uitgesloofd. „Ach," zei ik, „een goed kookboek is het halve werk." En...dat was ik bijna vergeten, het sausje koos ik bij de abrikoosjes. Alsof dat er nog iets toe deed. N BEETJE VAN JEZELF, N BEETJE VAN MAGGI.

Allerhande | 1992 | | pagina 89