m STEAK AND KIDNEY PIE U I T De Engelsen staan bekend om hun gevoel voor -a. traditie. Zo bakken ze Pf /V heerlijke taarten VW volgens oud recePL Ditmaal in ons rondje Europa '92 een echte 'steak and kidney pie' van onze overzeese buren. - a H Vanuit Nederland is het nauwe- lijks een uur vliegen. Maar wie in Engeland arriveert, voelt meteen dat hij in een ander land is terecht gekomen. Al was het alleen maar omdat er links wordt gereden, er bij elke gelegenheid thee (met melk) wordt geschon- ken en het bier uit de tap lauw is. Maar Engeland kent meer ver- schillen met het vasteland van Europa. Ook in de keuken. Om te beginnen is er het ontbijt. Vers sinaasappelsap, cornflakes, 'bacon and eggs' en geroosterd brood met marmelade zijn typisch Engels, maar inmiddels geen onbekenden meer op het continent. Met gebakken vis, witte bonen in tomatensaus en panharing zullen de meeste men- sen toch wel moeite hebben aan het begin van de dag. De Engel sen niet; zij beginnen met een stevig ontbijt. De 'afternoon-tea' of 'high tea' is ook heel typerend voor Engeland. Al naar gelang de plaats en tijd wordt er meer of minder uitgebreid thee gedronken. ledere regio heeft gerechten die echt streekgebon- den zijn. Maar Engeland kent ook gerechten die overal voorko- men, maar die in elke streek net iets anders worden klaarge- maakt. Een voorbeeld daarvan is de 'steak and kidney pie', waar- van gezegd wordt dat zelfs iede- re Brit een eigen versie heeft. Wie het ook maakt, een ding staat vast: rundvlees en niertjes zitten er altijd in. Deze favoriete stoofschotel wordt thuis bereid, is in de supermarkt in ailerlei ver- pakkingen kant-en-klaar te koop en staat in veel restaurants en pubs op het menu.

Allerhande | 1992 | | pagina 62