met groenten en aparte sausjes Duyvis Mixen. Een unieke smaak in 'n klein zakje, Bijna alle groenten zijn het hele jaar te koop. Maar in het voorjaar zijn ze toch op hun lekkerst. Fris, jong, licht en knapperig. Prima geschikt om er iets bijzonders van te maken. Bijvoorbeeld een griU-gerecht met een tafelsausje of'n frisse lentesalade met een aparte dressing. Pure verwengerechten voor het echte lentegevoel. Om eindeloos van te genieten. Duyvis, Lichte lente-verrassingen GROENTEN VAN DE STEENGRILL Fijne Tafelsausjes passen niet alleen bij vlees, maar ook perfect bij groenten. Zeker als de groenten op de steengrill bereid zijn. Wat denkt u van de Madras! Een heerlijk pittig sausje met Indiase kerrie. Extra licht en luchtig door de zure room. 1 zakje Duyvis mix voor Tafelsausjes Madras, 3/ibekertje zure room, (1 a 2 tbeelepelsgember- nat), 1 courgette, 1 ui, 2 reuzenchampignons, Italiaanse keukenkruiden, paprikapoeder. Voorbereiden: Mix voor Tafelsausjes Madras, zure room en eventueel gembernat door elkaar kloppen. Groenten en champignons schoonmaken, in plakken snijden en bestrooien met zout. Zout ca. 1 uur laten intrekken. Bereiden: Groenten met keukenpapier droog deppen. Vlak voor bereiden naar smaak bestrooien met Italiaanse keukenkruiden of paprikapoeder. Op hete steengrill in enkele minuten gaar bakken. Groenten serveren met Tafelsausje Madras. FRISSE VOORJAARSSALADE Kies voor een lentesalade groenten die nu jong, fris en knapperig zijn. Bijvoorbeeld malse Chinese kool. Erbij: de heerlijke Duyvis Pomodori-dressing. Een heerlijke salade die bij heel veel lichte hoofdgerechten past. 1 zakje Duyvis mix voor Sladressing Pomodori, 2 eetlepels olijfolie, 1 eetlepel tomatensap, 250ggesneden Chinese kool, 2 tomaten, 2 lente-uitjes, 2 eetlepels croutons Bereiden: Mix voor Dressing met olijfolie en tomatensap door elkaar kloppen. Kool wassen en droog slaan. Tomaten ontvellen, zaadjes verwijderen en vruchtvlees in reepjes snijden. Schoongemaakte lente-uitjes in ringetjes snijden. Ingredienten mengen en salade met croutons bestrooien.

Allerhande | 1992 | | pagina 34