IE SPRING Nu bij f 150 AH I fKORTING V R A A G EN ANTWOORD SftMj POIX §h4ng fivfcw Hoe kan ik het best kurke- trekken? Kan een ovenscho- tel een dag eerder worden gemaakt? Groeien zwarte en groene olijven aan dezelfde boom De me keer goat de kurk van een fles huiswijn er prima uit en em andere keer moet ik heel voorzichtig te werkgaan, omdat de kurk afbrokkelt m er stukjes in de wijn komen. Mis- scbien ligt het wel aan mijn kurketrekker, maar ik kan me toch niet aan de indruk ont- trekkm, dat het ook wel een beetje aan de kurk ligt. MEVR. P. TEN. Het beste kunt u een kurketrek ker gebruiken met het zoge- naamde hefboomsysteem. Een kurketrekker behoort bovendien kaarsrecht te zijn en u moet er bijvoorbeeld een lucifer in kun- nen steken. Daarnaast speelt de kwaliteit van de kurk een rol. Voor onze huiswijnen hebben we een soepele kurk gekozen, die bovendien gecolmateerd is. Dit Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. wil zeggen dat de gaatjes in de kurk opgevuld worden om kurk- stof te voorkomen. Kurk is en blijft echter een natuurprodukt, waardoor kwaliteitsverschillen nooit geheel te vermijden zijn. Het is wel praktisch om alvast een maaltijd voor de volgmde dag klaar te hebben. Vandaar mijn vraag of mijn (favoriete) ovenschotel van gehakt met lof, paprika en rijst m gekruid met Italiaanse keukenkruiden een dag van tevorm kan worden bereid. Bovenop deze ovmscho- tel komt een laagje slagroom met geraspte kaas. MEVR. P. TED. U kunt de ovenschotel een dag van tevoren bereiden. Goed at laten koelen en dan afgedekt in de koelkast plaatsen. Het laagje slagroom met de geraspte kaas kunt u het beste pas toevoegen als de schotel de volgende dag de oven ingaat. Bovendien adviseren we u om de ovenschotel een poosje van tevoren uit de koelkast te halen voor u hem in de oven plaatst. Om door en door warm te wor den moet het gerecht wel wat langer in de oven dan in het recept staat aangegeven. Ik heb me al vaak afgevraagd wat het verschil is tussen zwarte en groene olijvm. Bovmdien heb ik op een potje olijvm wel "A POLX 134 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 134