t Denk ook aan kant-en-klare diepvriesprodukten G o E D IS HET HALVE WERK I 130 AllerHande Schiet niet alleen boodschappen doen, maar ook het koken er regelmatig bij in, dan is het uiterst handig als uw maaltijd al kant-en-klaar in de diepvries staat. U hoeft natuurlijk niet alles zelf in te vriezen. Bij AH vindt u een uitge- breid diepvriesassorti- ment met aardappel- produkten, groenten, snacks, visprodukten, pizza's en complete maaltijden. Als u zulke diepvriesprodukten ook thuis nog een tijdje in de diepvries wilt bewa- ren, is het zaak ervoor te zorgen dat de pro- dukten tijdens de weg naar huis niet te veel in temperatuur stijgen. Pak diepvriesprodukten daarom pas vlak voor- dat u gaat afrekenen uit de diepvrieskast of -kist en vervoer ze in een koeltas of diepvriestas. Ga zo vlug mogelijk naar huis en leg een- maal thuis de produk- ten direct in de diep- vriezer. Produkten die te lang onderweg zijn ontdooien half en gaan daardoor in kwaliteit achteruit. In een half uur wordt de buitenkant van produkten soms al zacht. Gaat het er echt om de voorraad in uw diep- vriezer aan te vullen, dan kunt u beter meteen alle diepvries- artikelen tegelijk kopen dan steeds een pakje. Die grote hoeveelheid diepvriesartikelen houdt elkaar koud. Eenmaal ontdooid mogen deze artikelen niet weer opnieuw inge- vroren worden. Opnieuw invriezen gaat ten koste van de kwali teit en vergroot de kans op bacterievorming en bederf. verpakken Produkten en kant-en-klare gerechten die u invriest moeten goed worden verpakt. Daar- mee voorkomt u dat de gerechten uitdrogen en dat er vriesbrand ontstaat. Vriesbrand ontstaat met name bij vlees. Het zijn donkere vlekjes, waar al het vocht uit verdwenen is. Na ontdooien blijven deze stukjes taai en onsmakelijk. Een goede verpakking is damp- dicht, laat geen aroma door en is goed luchtdicht af te sluiten. Teveel aan lucht kunt u met een rietje afzuigen. Niet elk materiaal is bestand tegen koude. Let er daarom bij aankoop op dat de

Allerhande | 1992 | | pagina 130