N D I EN 'VERSE VIS IN H U I S Een voorraadje vlees, vis, kip, kalkoen en ook wild in de diep- vriezer is natuurlijk altijd handig. Voorwaarde is wel dat u dan ook regelmatig uit de diepvriezer eet, want de houdbaarheid van vlees en vis in de diepvries is een stuk korter dan van groenten en fruit. De oorzaak van de kortere houd baarheid van vlees in de diepvrie zer is vet: dit wordt na verloop van tijd rans van smaak. Mager vlees is dus langer houdbaar dan vet vlees. Als u vlees wilt invriezen, verge- wis u er dan van dat het vlees niet eerder ingevroren is geweest. U kunt dit navragen bij de slager of de chef van de vers- afdeling. Maak het vlees gebruiksklaar, dat wil zeggen snijd het eventueel in de porties die u later denkt nodig te heb- ben. Voeg nog geen zout of krui- den toe; door zout wordt het vlees sneller rans en kruiden geven het vlees een muffe smaak. Verpak vlees per portie in diep- vrieskwaliteit aluminiumfolie. Druk de lucht er zoveel mogelijk uit. Leg tussen karbonades, drumsticks en schnitzels steeds een stukje aluminiumfolie, zodat u ze later makkelijk van elkaar kunt scheiden. Dit bevordert snel ontdooien. Gehaktballetjes kunt u eerst los op een bakplaat invriezen en daarna per portie verpakken. Vis voorzien van een ijslaagje Vries alleen heel verse vis in. Dus vis die fris ruikt, een glan- zende huid en veerkrachtig vis- vlees heeft. Vis moet goed wor- den schoongemaakt. U krijgt het beste resultaat als u vis, visfilets en ook grote garnalen eerst glaceert. Laat de vis eerst zon- der verpakking op een bakplaat in twee tot drie uur bevriezen. Dompel de vis dan een aantal maal in ijswater, zodat een Met name voor kleine huishoudens is een voorraadje brood in de vriezer ideaal en vaak de enige manier om elke dag te beginnen met lekker 'vers' brood. En op zon- dag kunt u zo zelfs een mandje met verschillende broodsoorten op tafel zetten. 128 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 128