Verse kruiden invriezen Voor fruit zijn de seizoenen duidelijker dan voor groenten. Met name het zachte zomer- fruit is echt seizoengebonden. Heerlijk om in te vriezen en er dan bijvoorbeeld midden in de winter iets lekkers van te maken. Groenten invriezen kost even wat tijd en werk, want u moet de groenten eerst blancheren. Ga voor u zelf na of dat wel zin heeft. Het is natuurlijk altijd handig om wat groenten in de diepvries achter de hand te hebben, maar de seizoenen zijn Voor groenten die hethelejaar door min of meer dezelfde prijs vervaagd en veel groenten zijn het hele jaar te koop. hebben (champignons, courget te) is invriezen nauwelijks de moeite waard. De meeste groen ten hebben echter een piek in de aanvoer en zijn dan relatief goed- koop. Daar moet u zeker op let- ten als u groenten gaat invriezen. Alleen groenten die gekookt gegeten worden, komen in aan- merking. Rauwe groenten als sla, tomaat en radijs verschrom- pelen na ontdooien en worden slap. Jonge, verse groenten blij- ven het best van kwaliteit. Groenten moeten voor het invrie zen geblancheerd worden. Daar- mee schakelt u de enzym-activi- teit uit en zijn de groenten zeker Een half bosje peterse- lie of selderij over? Knip de kruiden dan heel fijn en vries ze in kleine diepvrieskwaliteit kunst- stof doosjes in. Per keer neemt u eruit wat u nodig hebt. Ook dille en kervel kunt u op deze manier invriezen. In een ijsblokjesvorm kunt u een heel voor- raadje tegeiijk invrie zen. Verpak de ingevro- ren kruidenblokjes later in diepvrieskwaliteit plastic zakken. Takjes basilicum en mint kunt u beter in een ijslaatje of in margarinekuipjes onder water bevriezen. Na ontdooien zijn ze niet meer geschikt om mee te garneren, maar u kunt de blaadjes wel in gerechten gebruiken. Voor fruit zijn er diverse manie- ren van invriezen. Zacht rood zomerfruit als aardbeien, frambozen, bramen en kersen kunt u het best eerst los invriezen. Leg de vruchten naast elkaar op een bakplaat of een (metalen) dienblad en laat ze in een tot twee uur bevriezen. Daarna doet u ze per portie over in zakjes of doosjes (met tussen elke laag een stukje plasticfolie). Bessen (rode bessen, zwarte bessen, bosbessen, kruisbes- sen) vriest u in met suiker. Leg de schoongemaakte bessen per portie in een doosje en bestrooi elk laagje met een beetje suiker 126 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 126