De gouden theeregels Zoet zonder suiker Sommige soorten vruchten- thee zijn zo geurig en zo zoet van zichzelf dat het niet nodig is om er nog suiker aan toe te voegen. Bosvruchtenthee is daar een goed voorbeeld van. De geur en de smaak van de zoete aardbeien, frambozen en zwarte bessen maken suiker overbodig. After-dinner-thee In de Chinese thee van AH zit onder andere Lapsang Sou chong. Deze theesoort heeft een rokerige smaak, wat de Chinese thee lekker pittig maakt. Echt iets voor na de maaltijd, in plaats van koffie. Thee zonder the'ine Zoals in koffie cafei'ne zit, bevat thee the'ine. Sommige mensen hebben last van slape- loosheid als ze cafei'ne of the'i ne gebruiken. Daarom bestaat er koffie zonder cafe'ine en Met Bergamot-aroma Earl Grey melange wordt gemaakt van de basisthee Engelse melange en het Berga mot-aroma. Bergamot is een citroenachtige vrucht die de thee een geparfumeerde smaak en een licht zoete geur geeft. Heel apart: thee-bowl Met vers fruit en een pot afge- koelde thee maakt u een heer- Iijke bowl. Er zijn heel veel combinaties mogelijk. Dit is er den van: u zet een pot ster- ke mandarijnthee die u ijs- koud laat worden. Intussen maakt u 4 sinaasappels, 2 zoete grapefruits en 100 gram verse aardbeien schoon. Snijd het fruit in stukjes en doe het in een bowlschaal. Schep er 2 eetlepels mandarijnlikeur door. Laat het minstens een half uur intrekken. Vlak voor- dat u gaat serveren, schenkt u de ijskoude mandarijnthee over het fruit. 't Leuke van losse thee Met een theeei of theeei in de vorm van een lepel kunt u van losse thee heel eenvoudig ddn kop thee zetten. De melanges van AH's losse theesoorten zijn zeer zorgvuldig uitge- zocht. Maar misschien maakt u zelf een nog geuriger melan ge door twee soorten thee te mengen. Ieder z'n eigen smaak Thee schenken wordt heel persoonlijk als u uw gasten laat kiezen uit verschillende Tea for two? Frisse vruchten-ijsthee Van vruchtenthee kunt u heerlijk verfrissende ijsthee maken. U zet een pot sterke framboos-citroenthee en laat die afkoelen. Als de thee ijs- koud is, serveert u deze in een glas met ijsblokjes, een schijfje citroen en twee rietjes. Thee 'cocktails' Thee zetten is niet moeilijk, maar vraagt wel aan- dacht en zorg van de 'zetter1. De geurigste thee maakt u zo: laat het water een paar minuten doorkoken; spoel de theepot om met kokend water, schenk een scheutje in de pot en zet de pot 2 minuten op het theelichtje. Zo kan de pot goed warm worden; neem voor een voile theepot zakjes van 4 gram CD of 8 gram losse thee; 2 giet het water uit de pot, doe de thee erin en schenk voorzichtig het hete water in de pot. laat de thee op het theelichtje zo'n 5 minuten 5 trekken; roer voor het inschenken de thee even om. LlJ CD Ook thee inschenken is aan regels gebonden. Kof- fie schenkt u altijd eerst bij een ander in en pas als laatste neemt u zelf. Bij thee is dat anders. Om te controleren of de thee goed getrokken is, schenkt u eerst een scheutje in uw eigen kopje. Is de thee goed? Dan krijgen de anderen en daarna vult u uw eigen kopje. thee zonder the'ine. In een aantal AH-winkels wordt onder de naam McQueen theinevrije thee verkocht. Er zijn niet alleen veel ver schillende smaken thee te koop, maar er is ook veel keus in de hoeveelheid thee per zakje. Zakjes a 4 gram zijn bedoeld voor een normale pot thee. Een 1,5 gramszakje is voor een kop thee en een zakje van 2 gram voor rwee kopjes. smaken. In grote pot thee, zet u een pot heet water op tafel met daarbij allemaal verschillende soorten eenkopstheezakjes. Bij het horen van namen als Florida Festival, Tropical Flo wer, Hawaiian Sunset en Green Valley denk je al snel aan koele cocktails met veel fruit. Maar dat is niet hele- maal waar. Het zijn vier geuri- ge, fruitige en een tikkeltje kruidige theesoorten die Pick wick onder de verzamelnaam Impressions op de markt heeft gebracht. Een zakje is genoeg voor twee kopjes. AllerHande 119

Allerhande | 1992 | | pagina 119