Wat is het verschil tussen grasboter en roomboter? Wat kan ik doen orn dikker te worden Wat is een UAC code? Wat wordt bedoeld met natrium en zout in de voedings- waardewijzer? dille ook vers gebruiken in krui- denboter of een komkommersa- lade. Als u dille in een salade ver- werkt, kunt u dat het beste op het laatste moment doen. Het valt me altijd op, dat er een verschil in smaak is tussen 'grasboter en roomboter. Kunt u me zeggen wat grasboter precies is? MEVR. S. TE 0. Grasboter wordt gemaakt van de melk van koeien die in het voorjaar in de wei grazen. De boter is mooi geel van kleur door het caroteen in het gras. Caroteen is dezelfde stof die worteltjes hun oranje kleur geeft. Grasboter verschilt hierdoor wat smaak en uiterlijk betreft van boter, die afkomstig is van de melk van koeien die op stal staan en stalvoer krijgen. Boven- dien wordt grasboter op traditio- nele wijze bereid met speciale zuursels, waardoor een extra aromatisch karakter wordt ver- kregen. Behalve het positieve effect op de smaak, is door deze natuurlijke, speciale berei- dingswijze de grasboter ook uit- stekend smeerbaar. Mijn vriendinnen zijn altijd aan het lijnen, terwijl ik juist het tegenovergestelde wil. Ik zou wel wat dikker willen zijn. Meer eten en snoepen helpt niet, heb ik algemerkt. Ik probeer in gewicht aan te komen door het eten van vette dingen, zoals slagroom, volvette kaas, e.d. Iedereen heefi de mond vol van 'light' maar ik eet alles volvet. Toch kom ik nauwelijks aan. MEVR. R. v.d. W.TEK. Het lijkt ons geen goed idee om te proberen dikker te worden door het eten van vette produk- ten. Sterker nog, we moeten dit echt afraden. Ook iemand die (te?) mager is, moet toch het cholesterolgehalte in de gaten houden. Cholesterol zet zich af aan de binnenzijde van de bloed- vaten, ongeacht of u mager of dik bent. De veroorzakers zijn de verzadigde vetten in dierlijke pro- dukten. Wat u het beste kunt doen is geregeld eten en tussen de maaltijden door wat extra's nemen, bij voorkeur iets met hoogwaardige voedingsstoffen, die goed verteerbaar zijn. Graan- produkten zijn hiervoor heel geschikt. Een extra boterham of een kom muesli zijn aan te beve- len. Tussendoortjes die een ver- zadigd gevoel geven, zorgen er alleen maar voor, dat u geen trek meer hebt in de volgende maaltijd. U zou ook eens met een dietist kunnen overleggen wat voor u de juiste voedingswij- ze is. Laatst wilde ik meedoen met een geldterug-actie. Hiervoor moest ik twee UAC codes opstu- ren. Wat wordt hiermee bedoeld? DHR. W. TEB. Met de UAC code wordt de 'streepjes' code bedoeld, die tegenwoordig op de verpakkin- gen voorkomt. De streepjes zijn bedoeld voor de scanner (de kassacomputer). UAC is een internationale afkorting, die staat voor Uniforme Artikel Codering. Ik begrijp de voedingswaarde- wijzer op de halfvolle melk niet goed. Er staat bijvoorbeeld natrium 50 milligram en even verder zout 0,1 gram. Wat wordt daarmee bedoeld? MEVR. A. L. TEM. Natrium is een onderdeel van zout. Wat wij zout noemen, heet officieel natriumchloride. Zout met als onderdeel natrium zit van nature in melk. Er wordt dus geen zout aan melk toegevoegd. AllerHande 97

Allerhande | 1992 | | pagina 97